English version of this page

Norrøn og keltisk filologi

Personer 1 - 14 av 14
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hilde Alice Bliksrud Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat 97561253 h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur, Islendingesagaer
Bilde av Johan Georges P Bollaert Bollaert, Johan Georges P Stipendiat +46737252604 j.g.p.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat +47 22854149 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat, Paleografi, Tekstkritikk, Edisjonsfilologi, Latin, Gresk
Farrugia, Karl Stipendiat karl.farrugia@iln.uio.no
Frans, Victor Stipendiat victor.frans@iln.uio.no Norrøn filologi, Skaldediktning, Eddadiktning, Runologi, Runer, Latin, Gresk, Oversettelsesstudier
Bilde av Anna Catharina Horn Horn, Anna Catharina Postdoktor +47 22854282 a.c.horn@iln.uio.no Norrøn filologi, Paleografi, Kodikologi, Literacy, Middelalderlover, Middelalder, middelalderhåndskrifter, Magnus Lagabøtes landslov
Bilde av Karl G. Johansson Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Skaldediktning, Literacy, Orality
Bilde av Jon Gunnar Jørgensen Jørgensen, Jon Gunnar Professor +47-22857636 95972640 j.g.jorgensen@iln.uio.no Norrøn filologi, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Historiografi, Sagalitteratur, Norrønt språk, Islandsk
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkyndighet +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis i norrøn filologi +4747281315 mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Kristen May Mills Mills, Kristen May Førsteamanuensis +47 22856139 k.m.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Bilde av Alessandro Palumbo Palumbo, Alessandro Førsteamanuensis +47 22856967 alessandro.palumbo@iln.uio.no Runology, Epigraphy, Old Norse Philology, Historical sociolinguistics, Multilingualism, Linguistic Landscapes
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Postdoktor +47 92272311 bianca.patria@iln.uio.no
Bilde av Jan Erik Rekdal Rekdal, Jan Erik Professor +47 22856785 j.e.rekdal@iln.uio.no Irland, Middelalder