English version of this page

Norrøn og keltisk filologi

Personer 1 - 15 av 15
Navn Telefon E-post Emneord
Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur
Bilde av Johan Bollaert Bollaert, Johan Stipendiat +46737252604 johan.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Katharina Heinz Heinz, Katharina Stipendiat katharina.heinz@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrønt språk, Manuskriptkultur i middelalderen, Middelalder, Middelalderstudier, Retorikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Anna Catharina Horn Horn, Anna Catharina Postdoktor a.c.horn@iln.uio.no
Bilde av Karl G. Johansson Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Skaldediktning, Literacy, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Orality
Bilde av Jon Gunnar Jørgensen Jørgensen, Jon Gunnar Professor +47-22857636 j.g.jorgensen@iln.uio.no Norrøn filologi, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Historiografi, Sagalitteratur, Norrønt språk, Islandsk
Bilde av Emily Kesling Kesling, Emily Postdoktor emily.kesling@iln.uio.no
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Forskar +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Kristen Mills Mills, Kristen Postdoktor kristen.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Bilde av Maria Oen Oen, Maria Postdoktor maria.oen@iln.uio.no Middelalder, Manuskriptkultur i middelalderen, Middelalderstudier, Kunsthistorie, Renessanse, Helgenkult, Ikonografi, Teori og metode, Middelalderen, middelalderhåndskrifter
Bilde av Alessandro Palumbo Palumbo, Alessandro Førstelektor alessandro.palumbo@iln.uio.no
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no
Bilde av Jan Erik Rekdal Rekdal, Jan Erik Professor +47 22856785 j.e.rekdal@iln.uio.no Irland, Middelalder