English version of this page

Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 25 av 120
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Anne Renette Askeland Askeland, Anne Renette Overingeniør +47-22858030 a.r.askeland@inl.uio.no Språkteknologi, Norsk språk, Språkvitenskap, Nordisk språk
Bakkejord, Liv Jorunn Førstelektor 22854239 l.j.bakkejord@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring og -undervisning, Muntlig kommunikasjon, Testing, Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Kjell Lars Berge Berge, Kjell Lars Professor +47-22856711 92421945 +47 924 21 945 k.l.berge@iln.uio.no Tekstvitenskap, Retorikk, Skriveforskning, Literacy
Bilde av Christine Bergh-Smith Bergh-Smith, Christine Konsulent +47-22856227 christine.bergh-smith@iln.uio.no Resepsjon
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emerita liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Johan Bollaert Bollaert, Johan Stipendiat +46737252604 johan.bollaert@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Litterasitet, Middelalder, Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer
Brachel, Kathrine Kjellmann Seniorkonsulent +47-22856386 22858685 k.k.brachel@iln.uio.no
Börjars, Kersti Professor II kersti.borjars@iln.uio.no
Bilde av Fredrik Eugen Christiansen Christiansen, Fredrik Eugen Rådgiver +47-22854248 f.e.christiansen@iln.uio.no
Bilde av Eldrid Daljord Daljord, Eldrid Universitetslektor eldrid.daljord@iln.uio.no Norsk som andrespråk
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Litteraturhistorie, Norske forfattere, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Sakprosa
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor i allmenn litteraturvitenskap +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Elisabeth Ellingsen Ellingsen, Elisabeth dosent +47 22 85 62 27 (Ekspedisjon) +47 22 85 42 93 elisabeth.ellingsen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Norsk for internasjonale studenter, Norsk litteratur i en flerkulturell kontekst, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Nadia Karoline Elvebakk Elvebakk, Nadia Karoline Ledelseskonsulent (+47) 22 85 60 91 n.k.elvebakk@iln.uio.no Faktura, Innkjøp, Refusjoner
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene +47-22856948 +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Etelämäki, Marja Irmeli Førsteamanuensis +47-22859129 m.i.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk
Bilde av Britt-Marie Forsudd Forsudd, Britt-Marie Seniorkonsulent +47-22856953 b.m.forsudd@iln.uio.no Studentutveksling, PhD, Forskerutdanning, Internasjonalisering
Bilde av Jorunn Fredrikke Fyhn Frøili Frøili, Jorunn Fredrikke Fyhn Universitetslektor +47 22 85 67 92 jorunn.froili@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Tolking
Bilde av Ylva Frøjd Frøjd, Ylva Stipendiat ylva.frojd@iln.uio.no Operasjon Dagsverk, Scanguilt, Norskdidaktikk, Tekstanalyse, Skole, Pedagogikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk