English version of this page

Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 25 av 128
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bakkejord, Liv Jorunn Førstelektor emerita l.j.bakkejord@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring og -undervisning, Muntlig kommunikasjon, Testing, Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Karin Beijering Beijering, Karin Postdoktor +4722858030 (kontor) karin.beijering@iln.uio.no Lingvistikk, Språkhistorie, Syntax, Semantikk, Nordisk språk, Nederlandsk
Bilde av Kjell Lars Berge Berge, Kjell Lars Professor +47-22856711 92421945 +47 924 21 945 k.l.berge@iln.uio.no Tekstvitenskap, Retorikk, Skriveforskning, Literacy
Bilde av Christine Bergh-Smith Bergh-Smith, Christine Konsulent +47-22856227 christine.bergh-smith@iln.uio.no Resepsjon
Bilde av Christine Bergh-Smith Bergh-Smith, Christine Konsulent +47-22856227 christine.bergh-smith@iln.uio.no Resepsjon
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Hilde Alice Bliksrud Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat 97561253 h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Johan Bollaert Bollaert, Johan Stipendiat +46737252604 johan.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Kathrine Kjellmann Brachel Brachel, Kathrine Kjellmann Seniorkonsulent +47-22858685 22858685 k.k.brachel@iln.uio.no Studieadministrasjon, Norsk for internasjonale studenter, TP, FS
Bilde av Guro Busterud Busterud, Guro Førsteamanuensis +47-22857066 guro.busterud@iln.uio.no Nordisk språk, Norsk som andrespråk
Börjars, Kersti Professor II kersti.borjars@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Fredrik Eugen Christiansen Christiansen, Fredrik Eugen Rådgiver +47-22854248 f.e.christiansen@iln.uio.no Forskningsadministrasjon
Bilde av Eldrid Daljord Daljord, Eldrid eldrid.daljord@iln.uio.no Norsk som andrespråk
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Ragnhild Eik Eik, Ragnhild Førstelektor +47-22857919 ragnhild.eik@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Elisabeth Ellingsen Ellingsen, Elisabeth Dosent +47 22 85 42 93 +47 22 85 62 27 (Ekspedisjon) elisabeth.ellingsen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Norsk for internasjonale studenter, Norsk litteratur i en flerkulturell kontekst, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Nadia Karoline Elvebakk Elvebakk, Nadia Karoline Ledelseskonsulent (+47) 22 85 60 91 n.k.elvebakk@iln.uio.no Innkjøp, Faktura, Refusjoner
Bilde av Marius Emanuelsen Emanuelsen, Marius Universitetslektor +47-22840690 marius.emanuelsen@ilos.uio.no
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene Professor emeritus +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Nicolai Egjar Engesland Engesland, Nicolai Egjar Stipendiat 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat
Etelämäki, Marja Førsteamanuensis +47-22859129 marja.etelamaki@iln.uio.no Samtaleanalyse, Interaksjonell lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Finsk