English version of this page

Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 25 av 183
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lea Allouche Allouche, Lea Stipendiat lea.allouche@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Mari Johanne Wikhaug Andersen Andersen, Mari Johanne Wikhaug Stipendiat +47 22844271 +47 92490975 22844271 m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Hanna Marie Solberg Andresen Andresen, Hanna Marie Solberg Stipendiat 48 25 85 14 h.m.s.andresen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, andrespråksforskning, flerspråklighet, konseptuell transfer, lingvistikk
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Nuranindia Endah Arum Arum, Nuranindia Endah Stipendiat +47 93024246 n.e.arum@iln.uio.no Multilingual language practices, Sociolinguistics
Bilde av Zahir Athari Athari, Zahir Vitenskapelig assistent zahir.athari@iln.uio.no
Bakkejord, Liv Jorunn Førstelektor emerita l.j.bakkejord@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring og -undervisning, Muntlig kommunikasjon, Testing, Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Kjell Lars Berge Berge, Kjell Lars Professor +47 22856711 +47 924 21 945 k.l.berge@iln.uio.no Tekstvitenskap, Retorikk, Skriveforskning, Literacy
Bilde av Sine Halkjelsvik Bjordal Bjordal, Sine Halkjelsvik Førstelektor literacy 22858195 s.h.bjordal@iln.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk, Kunnskapshistorie
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjorvand Bjørkøy, Aasta Marie Instituttleder +47-22857634 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Hilde Alice Bliksrud Bliksrud, Hilde Alice Stipendiat 97561253 h.a.bliksrud@iln.uio.no Norrøn filologi, Norrøn litteratur, Islendingesagaer
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Johan Georges P Bollaert Bollaert, Johan Georges P Stipendiat +46737252604 j.g.p.bollaert@iln.uio.no Norrøn filologi, Epigrafikk, Runer, Middelalder, Litterasitet, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Kathrine Kjellmann Brachel Brachel, Kathrine Kjellmann Seniorkonsulent +47 22858685 22858685 k.k.brachel@iln.uio.no Studieadministrasjon, Norsk for internasjonale studenter, TP, FS
Buerskogen, Linnea Eirin Timmermann Stipendiat l.e.t.buerskogen@iln.uio.no
Bilde av Guro Busterud Busterud, Guro Førsteamanuensis +47 22857066 guro.busterud@iln.uio.no Nordisk språk, Norsk som andrespråk
Bilde av Sarah Cameron Cameron, Sarah Stipendiat sarah.cameron@iln.uio.no Lingvistikk, Språktilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Språkprosessering, EEG
Cho, Camilla Universitetslektor camilla.cho@iln.uio.no
Bilde av Fredrik Eugen Christiansen Christiansen, Fredrik Eugen Rådgiver +47 22854248 +47 22854248 f.e.christiansen@iln.uio.no Forskningsadministrasjon
Bilde av Mads Breckan Claudi Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Giuliano D'Amico D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47 22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, Litteratursosiologi, Vestlig esoterisme
Bilde av Eldrid Daljord Daljord, Eldrid Universitetslektor eldrid.daljord@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Haley De Korne De Korne, Haley Førsteamanuensis +47 22844287 +47 228 44287 h.de.korne@iln.uio.no Flerspråklighet, Lingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa