Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 50
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Merve Akca Akca, Merve Stipendiat +4792272752 merve.akca@imv.uio.no Music Cognition, Music Psychology, Music and Movement, Musical Memory, Multimodality
Bilde av Hallgjerd Aksnes Aksnes, Hallgjerd Professor +47-22 85 47 64 hallgjerd.aksnes@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkanalyse, Musikkteori, Musikkvitenskapelige grunnlagsproblemer, Det 20. århundres musikkhistorie (særlig norsk), Musikkpsykologi, Musikkognisjon
Bilde av Ximena Alarcón Diaz Alarcón Diaz, Ximena Postdoktor +47-22854471 +47-40720243 x.a.diaz@imv.uio.no telematisk sonisk ytelse, dyp lytte, lydkunst, lydstudier, lydestetikk, migrasjon, improvisasjon
Bilde av Stéphane Aubinet Aubinet, Stéphane Stipendiat stephane.aubinet@imv.uio.no Populærmusikk, Natur/Kultur, Musikk og natur, Etnomusicologi, Sámi, Musikkantropologi
Bilde av Eckhard Baur Baur, Eckhard Universitetslektor +47 22 85 46 59 eckhard.baur@imv.uio.no Musikkvitenskap, Satslære, jazz
Bilde av Georgina  Born Born, Georgina Professor II georgina.born@music.ox.ac.uk
Bradley, Catherine Anne Førsteamanuensis c.a.bradley@imv.uio.no
Bilde av Ragnhild Brøvig-Hanssen Brøvig-Hanssen, Ragnhild Førsteamanuensis +47-22844409 ragnhild.brovig-hanssen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Musikkanalyse, teknologihistorie
Bilde av Guilherme Schmidt Câmara Câmara, Guilherme Schmidt Stipendiat +47 93 26 92 71 g.s.camara@imv.uio.no Microtiming, Empirical Musicology, Groove, Rhythm Analysis, Music Cognition, Audio Perception, P-Center Studies
Bilde av Morten Christophersen Christophersen, Morten Førstelektor +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Satslære, Musikkarv, Filmmusikk, Musikkvitenskap, Klassisk- og samtidsmusikk
Bilde av Sofia  Dahl Dahl, Sofia Førsteamanuensis II sof@create.aau.dk
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Populærmusikk, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkognisjon, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Førsteamanuensis +47-22854060 kyle.devine@imv.uio.no
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 99294038 oyvin.dybsand@imv.uio.no Musikklivshistorie, Norsk musikk, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Hørelære
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Instituttleder +47 995 26 475 peter.edwards@imv.uio.no Modernisme, Musikkestetikk, modernisme/postmodernisme, Klassisk- og samtidsmusikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Samfunn og musikk, Musikkvitenskap
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Tami Gadir Gadir, Tami Postdoktor +47-22844146 tami.gadir@imv.uio.no
Bilde av Rolf Inge Godøy Godøy, Rolf Inge Professor +47 22 85 40 64 +47 915 63 399 r.i.godoy@imv.uio.no Musikkteori, Musikkognisjon, Musikk og bevegelse, Musikkteknologi
Bilde av Victor Evaristo Gonzalez Sanchez Gonzalez Sanchez, Victor Evaristo Postdoktor +47-22844149 v.e.g.sanchez@imv.uio.no Motion analysis, Motion Capture, Biomechanics, Music and movement, Micromotion
Bilde av Erling E. Guldbrandsen Guldbrandsen, Erling E. Professor +47 22 85 40 65 +47 957 04 737 e.e.guldbrandsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Modernisme, Klassisk-romantisk musikk, Performativitet, Estetikk og tolkningsteori, Samfunn og musikk
Bilde av Anja Nylund Hagen Hagen, Anja Nylund Postdoktor +47-22850469 +47-91164716 91164716 a.n.hagen@imv.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Mobile medier, Strømmetjenester, Sosiale medier, Musikk og medier, Medieteknologi, Medieinnovasjon, Mediebruk og mediepåvirkning, Barn og unges mediebruk, metode, Musikkbransje, Mediebransjene, Arbeidsliv, hverdagsliv
Bilde av Per Ole Hagen Hagen, Per Ole Universitetslektor +47 90102590 p.o.hagen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkbransje, Musikkrettigheter
Bilde av Tor Halmrast Halmrast, Tor Førsteamanuensis II +47 22 23 06 35 +47 951 91 675 torhalm@online.no Lydteori, Musikkteknologi, Akustikk, Signalbehandling, Komposisjon, Arrangering, Lydistallasjoner, Lyd i Rom, Lyd i forskjellige landskap
Bilde av Kai Arne Hansen Hansen, Kai Arne Stipendiat +47 22 84 49 09 k.a.hansen@imv.uio.no Populærmusikkforskning, Musikk og kjønn, Musikkanalyse, Musikk og samfunn
Bilde av Mari Romarheim Haugen Haugen, Mari Romarheim Postdoktor +47-22844910 m.r.haugen@imv.uio.no Musikkognisjon, Musikk og bevegelse, Motion Capture, Motion Analysis, Rhythm and groove