English version of this page

Vitenskapelig ansatte

Personer 1 - 25 av 62
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Merve Akca Akca, Merve Stipendiat +4792272752 merve.akca@imv.uio.no Music Cognition, Music Psychology, Musical Memory, Multimodality
Bilde av Hallgjerd Aksnes Aksnes, Hallgjerd Professor +47-22 85 47 64 hallgjerd.aksnes@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkanalyse, Musikkteori, Musikkvitenskapelige grunnlagsproblemer, Det 20. århundres musikkhistorie (særlig norsk), Musikkpsykologi, Musikkognisjon
Bilde av Roger Arntzen Arntzen, Roger Universitetslektor roger.arntzen@imv.uio.no
Bilde av Stephane Vincent B Aubinet Aubinet, Stephane Vincent B s.v.b.aubinet@imv.uio.no Musikk og natur, Sámi, Musikkantropologi, Etnomusicologi, Natur/Kultur, Praksis
Bilde av Nicholas David Yardley Ball Ball, Nicholas David Yardley Postdoktor n.d.y.ball@imv.uio.no
Bilde av Eckhard Baur Baur, Eckhard Universitetslektor +47 22 85 46 59 eckhard.baur@imv.uio.no Musikkvitenskap, Satslære, jazzimprovisasjon
Bilde av Laura Bishop Bishop, Laura Postdoktor +47 45843273 laura.bishop@imv.uio.no
Bilde av Catherine A. Bradley Bradley, Catherine A. Professor +47 22854760 c.a.bradley@imv.uio.no Musikkvitenskap, Middelalderstudier, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Ragnhild Brøvig-Hanssen Brøvig-Hanssen, Ragnhild Førsteamanuensis +47 22844409 +47 47625395 ragnhild.brovig-hanssen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkteknologi, Samfunn og musikk, Medier og musikk, Musikkanalyse, teknologihistorie
Celik, Kristina Socanski Stipendiat k.s.celik@imv.uio.no
Bilde av Morten Christophersen Christophersen, Morten Førstelektor +47 22 85 47 53 +47 917 57 233 b.m.christophersen@imv.uio.no Satslære, Musikkarv, Filmmusikk, Musikkvitenskap, Klassisk- og samtidsmusikk
Bilde av Guilherme Schmidt Câmara Câmara, Guilherme Schmidt Stipendiat +47 93 26 92 71 g.s.camara@imv.uio.no Microtiming, Empirical Musicology, Groove, Rhythm Analysis, Music Cognition, Audio Perception, P-Center Studies
Bilde av Anne Danielsen Danielsen, Anne Professor, Senterleder RITMO +47 22 85 47 51 +47 482 14 002 anne.danielsen@imv.uio.no Populærmusikk, Afroamerikansk musikk, Rytme og groove, Musikkognisjon, Musikkanalyse, Musikkteknologi, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Kyle Devine Devine, Kyle Førsteamanuensis +47 22854060 kyle.devine@imv.uio.no Musikk og medier, Musikksosiologi, Sound Studies, Samfunn og musikk, Populærmusikk studier, Musikkvitenskap, Musikkhistorie, miljøhumaniora
Bilde av Øyvin Dybsand Dybsand, Øyvin Førsteamanuensis +47 22 85 46 59 99294038 oyvin.dybsand@imv.uio.no Norsk musikk, Musikklivshistorie, Klassisk-romantisk musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Klassisk satslære, Hørelære
Bilde av Peter Edwards Edwards, Peter Førsteamanuensis +47 22844123 99526475 peter.edwards@imv.uio.no Klassisk- og samtidsmusikk, Modernisme, Musikkestetikk, Samfunn og musikk, Musikkhistorie, Musikkanalyse, modernisme/postmodernisme, Musikkvitenskap
Elovsson, Anders Postdoktor anders.elovsson@imv.uio.no
Bilde av Cagri Erdem Erdem, Cagri Stipendiat +47-41320109 cagri.erdem@imv.uio.no Music Technology, Sound Synthesis, Psychoacoustics, Improvisation, Music and Movement
Bilde av Asbjørn Eriksen Eriksen, Asbjørn Professor +47 22 85 47 69 a.o.eriksen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Russisk musikk, Norsk musikk, Musikkanalyse, Musikkteori
Bilde av Stefano Fasciani Fasciani, Stefano Førsteamanuensis +47-22844146 stefano.fasciani@imv.uio.no
Bilde av Rolf Inge Godøy Godøy, Rolf Inge Professor +47 22 85 40 64 +47 915 63 399 r.i.godoy@imv.uio.no Musikkteori, Musikkognisjon, Musikk og bevegelse, Musikkteknologi
Bilde av Victor Gonzalez Sanchez Gonzalez Sanchez, Victor Gjesteforsker +47 46423790 v.e.g.sanchez@imv.uio.no Motion analysis, Biomechanics, Signal processing, Sensors, Music and Movement
Bilde av Erling E. Guldbrandsen Guldbrandsen, Erling E. Professor +47 22 85 40 65 +47 957 04 737 e.e.guldbrandsen@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Modernisme, Klassisk-romantisk musikk, Performativitet, Estetikk og tolkningsteori, Samfunn og musikk
Bilde av Per Ole Hagen Hagen, Per Ole Universitetslektor +47 90102590 p.o.hagen@imv.uio.no Populærmusikk, Musikkbransje, Musikkrettigheter
Bilde av Tor Halmrast Halmrast, Tor Professor tor.halmrast@imv.uio.no Lydteori, Musikkteknologi, Akustikk, Signalbehandling, Komposisjon, Arrangering, Lydistallasjoner, Lyd i Rom, Lyd i forskjellige landskap