Personer med emneord «History»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Toufoul Abou-Hodeib Abou-Hodeib, Toufoul Associate Professor +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no History, Modern History, The Middle East, Material Culture
Bilde av Kåre Arnfinn Andersen Andersen, Kåre Arnfinn k.a.andersen@iakh.uio.no History
Bilde av Ole Jørgen Benedictow Benedictow, Ole Jørgen Professor Emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no History
Bilde av Nora Birkeland Birkeland, Nora Adviser +47 22854605 nora.birkeland@iakh.uio.no History, Bachelor, Student administration, Student guidance, Student advisor, Course Administration, Courses
Bilde av Jorunn Bjørgum Bjørgum, Jorunn jorunn.bjorgum@iakh.uio.no History
Bilde av Kristine Bruland Bruland, Kristine kristine.bruland@iakh.uio.no History, Economic History, Social History
Bilde av Marius Buning Buning, Marius Associate Professor +47 22857875 marius.buning@iakh.uio.no History, Early modern history, Contemporary History, History of Technology, Legal History, Book History, International History, History of Science
Bilde av Marius Buning Buning, Marius Førsteamanuensis +47 22857875 marius.buning@iakh.uio.no History, Early modern history, Contemporary History, History of Technology, Legal History, Book History, International History, History of Science
Collett, John Peter j.p.collett@iakh.uio.no History
Bilde av Sunniva Engh Engh, Sunniva Associate Professor +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no History
Bilde av Ingeborg Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Amadou Doctoral Research Fellow 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no History, Intellectual history, Translation, Periodicals
Bilde av Robert Marc Friedman Friedman, Robert Marc +47 916 39 068 r.m.friedman@hf.uio.no History, History of Science, History of Universities, Polar Hiistory, Historical Sociology of Knowledge, Diffusing historical scholarship through dramatization
Bilde av Finn Fuglestad Fuglestad, Finn finn.fuglestad@iakh.uio.no History
Bilde av Tor Egil Førland Førland, Tor Egil Head of Department +47 93424686 t.e.forland@ifikk.uio.no History, Philosophy of History
Bilde av Ole Kristian Grimnes Grimnes, Ole Kristian o.k.grimnes@iakh.uio.no History
Bilde av Gro Hagemann Hagemann, Gro gro.hagemann@samfunnsforskning.no History
Bilde av Ruth Solveig Hemstad Hemstad, Ruth Solveig Associate Professor +47 93437312 r.s.hemstad@iakh.uio.no History
Bilde av Finn Erhard Johannessen Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no History
Bilde av Knut Kjeldstadli Kjeldstadli, Knut knut.kjeldstadli@iakh.uio.no History, Migration, Modern history, Theory and method, Cultural history, Social History
Bilde av Samuel Joseph Klee Klee, Samuel Joseph Doctoral Research Fellow +47 22854968 s.j.klee@ilos.uio.no Environmental Humanities, Environmental History, 20th Century, American Studies, Labour, Pedagogikk, Food Studies, Anthropocene, immigration, Immigrasjon og etnisitet, Global history, German language, History of Religion, History, Landbrukshistorie, Landscape, Animal Studies
Bilde av Samuel Joseph Klee Klee, Samuel Joseph Stipendiat +47 22854968 s.j.klee@ilos.uio.no Environmental Humanities, Environmental History, 20th Century, American Studies, Labour, Pedagogikk, Food Studies, Anthropocene, immigration, Immigrasjon og etnisitet, Global history, German language, History of Religion, History, Landscape, Landbrukshistorie, Animal Studies
Bilde av Even Lange Lange, Even even.lange@iakh.uio.no History
Bilde av Eirinn  Larsen Larsen, Eirinn Professor 22857205 + 47 92226993 # 4792226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no History, Gender History, History of emotions, History of knowledge, Historiography, Business History, Feminism
Bilde av Einar Lie Lie, Einar Professor +47 22857562 einar.lie@iakh.uio.no History, Contemporary History, Economic History, Planning and policymaking
Bilde av Andreas Bagås Lien Lien, Andreas Bagås Lecturer 95877711 a.b.lien@iakh.uio.no History, Teaching, History teaching