Personer med emneord «Sosiolingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mari Johanne Wikhaug Andersen Andersen, Mari Johanne Wikhaug Stipendiat +47 22844271 +47 92490975 22844271 m.j.w.andersen@iln.uio.no Nordisk språk, Nordisk språkvitskap, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet, Norsk som andrespråk, Språklæring
Bilde av Jannis  Androutsopoulos Androutsopoulos, Jannis Professor II (+49) 40 42838-7461 jannis.androutsopoulos@uni-hamburg.de Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Mediert kommunikasjon, Språk i media, Språk på internett
Bilde av Jacob Høigilt Høigilt, Jacob Professor +47 22854150 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Senterleder +47 22856751 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Gunvor Mejdell Mejdell, Gunvor Professor emerita gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Bilde av David Albert Natvig Natvig, David Albert Postdoktor d.a.natvig@iln.uio.no Amerikanorsk og nedarvingslingvistikk, Språkkontakt, Fonologi, Fonetikk, Sosiolingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47 22858219 +47 97651358 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Unn Røyneland Røyneland, Unn Professor, Nestleiar ved MultiLing +47-22844037 +47-93831064 unn.royneland@iln.uio.no Språkvitenskap, Norsk språk, Nordisk språk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, Språkhistorie, Nynorsk skriftkultur, Språknormering, Fleirspråklegheit
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47 22856966 +47 97562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Flerspråklighet, Sosiolingvistikk, Norsk som andrespråk
Bilde av Jacob Thaisen Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47 22845882 +47 48264658 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Håndskriftskultur, Datalingvistikk, Middelalderen
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 +47 41563044 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47 22844036 +47 41286570 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Bilde av Kathrine Asla Østby Østby, Kathrine Asla Førsteamanuensis +47 22856140 +47 97109609 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fonetikk og fonologi, Språklig variasjon, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Oversettelsestudier