Personer med emneord «Nordisk språk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Fjeld, Ruth E Vatvedt Professor +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Oddrun Grønvik Grønvik, Oddrun forskar (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 27 +47 95 13 13 89 oddrun.gronvik@iln.uio.no Nordistikk, Nordisk språk, Leksikografi, Morsmålsleksikografi, Afrikanske språk
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoktor +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Syntaks, Historisk språkvitenskap, Nordisk språk, Lingvistikk, Språkkontakt
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk, Dansk
Bilde av Klaus Johan Myrvoll Myrvoll, Klaus Johan Førstelektor +47-22856943 +47-90026380 k.j.myrvoll@iln.uio.no Nordisk språk, Norrøn filologi, Skaldediktning, Språkhistorie
Odden, Oda Røste Stipendiat +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Grammatikk, Kognitiv lingvistikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Professor emeritus 99308790 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Bilde av Johan Tønnesson Tønnesson, Johan Professor +47-22856986 +47-93295368 +4793295368 johan.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Sakprosa, Tekstvitenskap, Klarspråk
Bilde av Urd Vindenes Vindenes, Urd Stipendiat 93888003 938 88 003 urd.vindenes@iln.uio.no Nordisk språk, Språkvitenskap, Doktorgradsstipendiat