Personer med emneord «Nordisk språk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hans-Olav Enger Enger, Hans-Olav Professor +47-22856092 h.o.enger@iln.uio.no Språkvitenskap, Nordisk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Norsk språk
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Fjeld, Ruth E Vatvedt Professor +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Nordisk språk, Banning, Kvinnespråk, Norsk språk, Leksikografi
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus 47828001 j.t.faarlund@iln.uio.no Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Norsk språk, Indianarspråk
Bilde av Piotr Garbacz Garbacz, Piotr Instituttleder +47-22857634 451 25 429; 22 85 76 34 piotr.garbacz@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Oddrun Grønvik Grønvik, Oddrun forskar (hovudredaktør) - Norsk Ordbok 2014 +47 22 85 43 27 +47 95 13 13 89 oddrun.gronvik@iln.uio.no Nordistikk, Nordisk språk, Leksikografi, Morsmålsleksikografi, Afrikanske språk
Bilde av Janne Bondi Johannessen Johannessen, Janne Bondi Professor +47-22856814 92896634 +47 928 966 34 j.b.johannessen@iln.uio.no Språkteknologi, Lingvistikk, Grammatikk, Nordisk språk, Flerspråklighet, Talespråk, Dialektologi
Bilde av Kari Kinn Kinn, Kari Postdoktor +47-22857109 kari.kinn@iln.uio.no Lingvistikk, Språkkontakt, Syntaks, Nordisk språk, Historisk språkvitenskap
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Dansk, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk
Odden, Oda Røste Stipendiat +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Grammatikk, Kognitiv lingvistikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47-22856966 97562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Norsk som andrespråk, Nordisk språk, Tospråklighet, Flerspråklighet, Diskursanalyse
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor +47-22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap
Bilde av Arne Torp Torp, Arne Professor emeritus 99308790 99308790 arne.torp@iln.uio.no Språkhistorie, Sosiolingvistikk, Norsk språk, Skandinaviske dialektar, Norskfaget, Nordisk språk, Språkvitenskap
Bilde av Johan Tønnesson Tønnesson, Johan Professor +47-22856986 +47-93295368 +4793295368 johan.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Tekstvitenskap, Sakprosa, Klarspråk