English version of this page

Nordisk litteratur

Personer 1 - 23 av 23
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22854896 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emerita liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Emanuelsen, Marius Universitetslektor +47-22840690 marius.emanuelsen@ilos.uio.no
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene Professor emerita +47 90745898 Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Kaja Bjølgerud Grimsgaard Grimsgaard, Kaja Bjølgerud Universitetslektor k.b.grimsgaard@iln.uio.no Sakprosa, Retorikk, Barnelitteratur
Bilde av Ingeborg Rebecca Helleberg Helleberg, Ingeborg Rebecca Stipendiat i.r.helleberg@iln.uio.no
Bilde av Julie Sandberg Kleiva Kleiva, Julie Sandberg Førstelektor +47-22856860 j.s.kleiva@iln.uio.no
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Stipendiat thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Parodi, Karikatur, Grønland, Arktis, Norge, Danmark, Kolonialisme, Postkolonialisme
Bilde av Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Reed Reed, Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Stipendiat 004795806461 b.m.u.g.reed@iln.uio.no Nordisk litteratur, Svensk litteratur, Økokritikk, Stina Aronson, Natur, Postkolonialisme
Bilde av Hans Kristian Rustad Rustad, Hans Kristian Professor +47-22857901 h.k.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Torill Steinfeld Steinfeld, Torill Professor emeritus +47-22858216 torill.steinfeld@iln.uio.no Nordisk, særlig norsk litteratur. Litteraturundervisningens historie. Litteraturdidaktikk. Kvinnelige forfattere. Litteraturhistorie. Romantisk medisin. Salongkultur
Bilde av Gro Steinsland Steinsland, Gro Professor emeritus gro.steinsland@iln.uio.no Norrønt
Takle, Cecilie Cathrine Stipendiat c.c.takle@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Barnelitteratur, Nordisk språk og litteratur, Fantastisk litteratur
Bilde av Hilde Øvreness Øvreness, Hilde Stipendiat hilde.ovreness@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap