English version of this page

Nordisk litteratur

Personer 1 - 25 av 26
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lea Allouche Allouche, Lea Stipendiat lea.allouche@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjorvand Bjørkøy, Aasta Marie Instituttleder +47-22857634 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Buerskogen, Linnea Eirin Timmermann Stipendiat l.e.t.buerskogen@iln.uio.no
Bilde av Mads Breckan Claudi Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Bilde av Ingeborg Rebecca Mjelde Helleberg Helleberg, Ingeborg Rebecca Mjelde Stipendiat +47 46363911 46363911 i.r.m.helleberg@iln.uio.no
Bilde av Kristina Leganger Iversen Iversen, Kristina Leganger Førstelektor k.l.iversen@iln.uio.no
Kleiva, Julie Sandberg j.s.kleiva@iln.uio.no
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47 22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47 22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas 0045 27201210 thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Parodi, Karikatur, Grønland, Arktis, Norge, Danmark, Kolonialisme, Postkolonialisme
Bilde av Hans Kristian Strandstuen Rustad Rustad, Hans Kristian Strandstuen Professor +47 22857901 h.k.s.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Medieøkologi, Intermedialitet, Sanglyrikk, Digital litteratur
Bilde av Torill Steinfeld Steinfeld, Torill Professor emeritus torill.steinfeld@iln.uio.no Nordisk, særlig norsk litteratur. Litteraturundervisningens historie. Litteraturdidaktikk. Kvinnelige forfattere. Litteraturhistorie. Romantisk medisin. Salongkultur
Bilde av Gro Smørdal Steinsland Steinsland, Gro Smørdal g.s.steinsland@iln.uio.no Norrønt
Bilde av Øystein Tvede Tvede, Øystein 92248979 oystein.tvede@iln.uio.no
Bilde av Tonje Vold Vold, Tonje Førsteamanuensis +47 92 23 32 36 tonje.vold@iln.uio.no Litteraturformidling, Postkolonialisme, Rasisme, Feminisme, Samtidslitteratur, Nordisk litteratur, Afrikansk litteratur, barne- og ungdomslitteratur
Bilde av Benjamin Yazdan Yazdan, Benjamin Stipendiat +47 99598043 +47 99598043 benjamin.yazdan@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap