English version of this page

Nordisk litteratur

Personer 1 - 25 av 32
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Lea Allouche Allouche, Lea Stipendiat lea.allouche@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Per Thomas Andersen Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bilde av Åshild Mogstad Aspøy Aspøy, Åshild Mogstad Stipendiat 95146583 a.m.aspoy@iln.uio.no Tverrestetikk, Sanglyrikk, Performance Studies, Bellman, Litteraturhistorie, Nordisk litteratur
Bilde av Cathrine Bjerknes Bjerknes, Cathrine Postdoktor cathrine.bjerknes@iln.uio.no Kjønnsforskning, Postkolonialisme, Barne- og ungdomslitteratur, Urfolkslitteratur, Queer teori
Bilde av Aasta Marie Bjorvand Bjørkøy Bjorvand Bjørkøy, Aasta Marie Instituttleder +47-22857634 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Liv Bliksrud Bliksrud, Liv Professor emeritus 90694518 liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Linnea Eirin Timmermann Buerskogen Buerskogen, Linnea Eirin Timmermann Stipendiat l.e.t.buerskogen@iln.uio.no
Bilde av Mads Breckan Claudi Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Bilde av Ståle Dingstad Dingstad, Ståle Professor 94251 98694251 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Bilde av Marianne Egeland Egeland, Marianne Professor +47-22857938 r.m.egeland@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturformidling
Bilde av Irene Engelstad Engelstad, Irene +47 90745898 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Naturalisme, Amalie Skram, Samtidslitteratur, Etikk
Bilde av Sissel Furuseth Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Haji Amran, Rinni Marliyana MSCA Postdoctoral Fellow r.m.h.amran@iln.uio.no
Bilde av Ingeborg Rebecca Mjelde Helleberg Helleberg, Ingeborg Rebecca Mjelde Stipendiat +47 46363911 46363911 i.r.m.helleberg@iln.uio.no
Bilde av Michela Iacorossi Iacorossi, Michela Stipendiat michela.iacorossi@iln.uio.no Sosiale medier, Kommunikasjon, Arrangementer
Bilde av Heidi Karlsen Karlsen, Heidi Førstelektor +47 92453736 heidi.karlsen@ub.uio.no Digital humniora, Diskursanalyse, Litteratur og litteraturvitenskap
Kleiva, Julie Sandberg Førstelektor j.s.kleiva@iln.uio.no
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Kvam, Anna Serafima Svendsen Stipendiat a.s.s.kvam@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Bokhistorie, Disability Studies
Leemhuis, Marianne Mosvold Stipendiat m.m.leemhuis@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Norsk fagdidaktikk, Litteratur og demokrati, Kritisk diskursanalyse, Selvbigrafiske tekster, Resepsjonsestetikk, Emosjoner og læring
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Professor +47 22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47 22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Hans Kristian Strandstuen Rustad Rustad, Hans Kristian Strandstuen Professor +47 22857901 h.k.s.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Lyrikk, Medieøkologi, Intermedialitet, Sanglyrikk, Digital litteratur