English version of this page

Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 163
Navn Telefon E-post Emneord
Halstensgaard , Cecilie Stipendiat 45156310 45156310 c.d.halstensgaard@iln.uio.no Tekstvitenskap, Klarspråk, Sakprosa, Kommunikasjon
Bilde av Jessica Pedersen Belisle Hansen Hansen, Jessica Pedersen Belisle +47 22854740 97965597 j.p.b.hansen@iln.uio.no Samtaleanalyse, Videomediert interaksjon, Tolking, Institusjonell interaksjon, Flerspråklighet, Flerspråklig praksis
Bilde av Victor Hansen Hansen, Victor Universitetslektor +47 22854297 victor.hansen@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Liv Andlem  Harnæs Harnæs, Liv Andlem Dosent emerita l.a.harnas@iln.uio.no Fonetikk, Fonologi, Norsk som andrespråk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Haug, Kristin Stipendiat 90662393 kristin.haug@iln.uio.no Nordisk språkvitskap
Bilde av Frode Helland Helland, Frode Dekan +47 22858676 93457509 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Bilde av Ingeborg Rebecca Mjelde Helleberg Helleberg, Ingeborg Rebecca Mjelde Stipendiat 46363911 i.r.m.helleberg@iln.uio.no
Bilde av Thor Holt Holt, Thor Førstelektor +47 96676402 thor.holt@iln.uio.no
Bilde av Anna Catharina Horn Horn, Anna Catharina Postdoktor +47 22854282 a.c.horn@iln.uio.no Norrøn filologi, Paleografi, Kodikologi, Literacy, Middelalderlover, Middelalder, middelalderhåndskrifter, Magnus Lagabøtes landslov
Hussain, Ali Stipendiat ali.hussain@iln.uio.no
Bilde av Michela Iacorossi Iacorossi, Michela Vitenskapelig assistent michela.iacorossi@iln.uio.no
Bilde av Kristina Leganger Iversen Iversen, Kristina Leganger Førstelektor k.l.iversen@iln.uio.no
Johansen, Stine Camilla Universitetslektor 22857685 s.c.johansen@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Karl G. Johansson Johansson, Karl G. Professor 22856142 k.g.a.johansson@iln.uio.no Middelalder, Norrønt, Manuskriptkultur i middelalderen, Eddadiktning, Översättningsstudier, Skaldediktning, Literacy, Orality
Joshi, Kinjal Hiren Stipendiat +47-92512718 k.h.joshi@iln.uio.no Syntaks, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Erik Andre Juriks Juriks, Erik Andre Universitetslektor 22857226 e.a.juriks@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Jon Gunnar Jørgensen Jørgensen, Jon Gunnar Professor +47-22857636 95972640 j.g.jorgensen@iln.uio.no Norrøn filologi, Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Historiografi, Sagalitteratur, Norrønt språk, Islandsk
Bilde av Nilu Kamaluddin Kamaluddin, Nilu Forsker +4722858648 +4793282569 +47-93282569 nilu.kamaluddin@ibsen.uio.no Modernitet, Ibsen, Drama
Bilde av Natalia Kartushina Kartushina, Natalia Førsteamanuensis +47 22845021 natalia.kartushina@iln.uio.no Flerspråklighet
Bilde av Helene Killmer-Rumpf Killmer-Rumpf, Helene Stipendiat +47 939 54 136 helene.killmer-rumpf@iln.uio.no Klinisk lingvistikk, Afasi, Samtaleforskning, Psykolingvistikk
Kleiva, Julie Sandberg j.s.kleiva@iln.uio.no
Bilde av Elise Kleivane Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkyndighet +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Bilde av Ingeborg Kongslien Kongslien, Ingeborg Professor emeritus +47 93431240 ingeborg.kongslien@iln.uio.no Nordisk samtidslitteratur, Migrasjonslitteratur, Translingval litteratur, Norsk som andrespråk
Bilde av Kristoffer Kruken Kruken, Kristoffer +47 22854798 +47 48191234 kristoffer.kruken@iln.uio.no Norsk språk, Navnegransking