Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 112
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Førsteamanuensis +47-22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no
Bilde av Svein Lie Lie, Svein Professor emeritus +47-22854942 svein.lie@iln.uio.no
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Doktorgradsstipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Nedarvingsspråk, Historisk Språkvitenskap, Fonologi, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Julian Kirkeby Lysvik Lysvik, Julian Kirkeby Stipendiat +47-22858235 j.k.lysvik@iln.uio.no morfologi, Psykolingvistikk, Grammatikk, Fonologi
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Kristin Torjesen Marti Marti, Kristin Torjesen Stipendiat k.t.marti@iln.uio.no Sakprosa, Skriveforskning, Literacy, Doktorgradsstipendiat, Tekstvitenskap
McGhie, Marit Ruud Universitetslektor +47 22 85 52 03 +47 22 85 62 27 (Ekspedisjonskontoret) m.r.mcghie@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Bruksbasert andrespråkstilegnelse
Mellegaard, Olav Universitetslektor +47-22857401 olav.mellegaard@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Kristen Mills Mills, Kristen Postdoktor kristen.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk, Dansk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47-22844093 ashild.nass@iln.uio.no Lingvistikk, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Språkkontakt, Stillehavsspråk
Bilde av Nassim Saleh Obeid Obeid, Nassim Saleh Forsker +47-22854625 +4745865973 n.s.obeid@iln.uio.no
Odden, Oda Røste Stipendiat +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Grammatikk, Kognitiv lingvistikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Maria Oen Oen, Maria Postdoktor maria.oen@iln.uio.no Middelalder, Manuskriptkultur i middelalderen, Middelalderstudier, Kunsthistorie, Renessanse, Helgenkult, Ikonografi, Teori og metode, Middelalderen, middelalderhåndskrifter
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47-22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47-22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Semantikk, Lingvistikk, Syntaks
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Stipendiat +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no
Bilde av Stephen Pepper Pepper, Stephen Stipendiat 90827246 +4790827246 stephen.pepper@iln.uio.no Kognitiv lingvistikk, Cognitive Linguistics, Linguistics, Compounding, Språktypologi, Språkvitenskap, Typology, Lingvistikk
Pharo, Harald Olav K. Universitetslektor emeritus Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Kate Vivi Rasch Rasch, Kate Vivi Universitetslektor +47-22856964 22856964 k.v.rasch@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter