English version of this page

Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 116
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Ida Larsson Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Førsteamanuensis +47-22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Svein Lie Lie, Svein Professor emeritus +47-22854942 svein.lie@iln.uio.no
Bilde av Alexander Kristoffersen Lykke Lykke, Alexander Kristoffersen Doktorgradsstipendiat a.k.lykke@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkendring, Amerika-norsk, Nedarvingsspråk, Historisk Språkvitenskap, Fonologi, Morfologi, Syntaks, Norrønt språk
Bilde av Julian Kirkeby Lysvik Lysvik, Julian Kirkeby Stipendiat +47-22858235 j.k.lysvik@iln.uio.no Fonologi, morfologi, Psykolingvistikk, Grammatikk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47-22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis i norrøn filologi +4747281315 mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Kristin Torjesen Marti Marti, Kristin Torjesen Stipendiat +4722856218 k.t.marti@iln.uio.no Sakprosa, Doktorgradsstipendiat, Skriveforskning, Tekstvitenskap, Literacy
McGhie, Marit Ruud Universitetslektor +47 22 85 52 03 +47 22 85 62 27 (Ekspedisjonskontoret) m.r.mcghie@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Bruksbasert andrespråkstilegnelse
Bilde av Kristen Mills Mills, Kristen Postdoktor +47-22856139 kristen.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Mong-Nybo, Elisabeth Universitetslektor 45852928 elisabmh@iln.uio.no
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Myklestu, Kristin Universitetslektor kristin.myklestu@iln.uio.no
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47-22844093 ashild.nass@iln.uio.no Lingvistikk, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Språkkontakt, Stillehavsspråk
Bilde av Nassim Saleh Obeid Obeid, Nassim Saleh +47-22854625 +4745865973 n.s.obeid@ikos.uio.no
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47-22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Christian-Emil Smith Ore Ore, Christian-Emil Smith Førsteamanuensis +47-22856968 90117410 90117410 c.e.s.ore@iln.uio.no Digitial humaniora, Humanistisk informatikk, Leksikografi, Afrikanske språk, Tekstkoding, Edisjonsfilologi, Begrepsmodellering, Ontologi, Informsjonsarkitektur
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Alessandro Palumbo Palumbo, Alessandro Postdoktor alessandro.palumbo@iln.uio.no
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47-22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Stipendiat +47-92272311 bianca.patria@iln.uio.no