Personer med emneord «Lingvistikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Nicholas Elwyn Allott Allott, Nicholas Elwyn Førstelektor +47-22841674 n.e.allott@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Filosofi, Lingvistikk, Pragmatikk
Bilde av Kristin Bech Bech, Kristin Førsteamanuensis +47-22857119 kristin.bech@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Gammelengelsk, Middelengelsk, Tidlig moderne engelsk, Informasjonsstruktur, Lingvistikk, Korpuslingvistikk
Bilde av Bergljot Behrens Behrens, Bergljot Professor +47-22857694 bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Translatologi, Lingvistikk
Bilde av Eli Anne Eiesland Eiesland, Eli Anne Vit. ass 95902035 e.a.eiesland@iln.uio.no Lingvistikk, Kognitiv lingvistikk, Morfologi, Norsk språk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Johan Elsness Elsness, Johan Professor emeritus johan.elsness@ilos.uio.no Engelsk, Lingvistikk, Korpuslingvistikk
Bilde av Jan Terje Faarlund Faarlund, Jan Terje Professor emeritus j.t.faarlund@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Norsk språk, Grammatikk, Språkhistorie, Språkvitenskap, Språktypologi, Indianarspråk
Bilde av Atle Grønn Grønn, Atle Professor +47-22856793 atle.gronn@ilos.uio.no Russisk, Semantikk, Lingvistikk
Bilde av Tomoko Okazaki Hansen Hansen, Tomoko Okazaki Førsteamanuensis +47-22856380 t.o.hansen@ikos.uio.no Japansk, Lingvistikk
Bilde av Dag Trygve Truslew Haug Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Bilde av Elizaveta Khachaturyan Khachaturyan, Elizaveta Førsteamanuensis +47-22856534 elizaveta.khachaturyan@ilos.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Italiensk, Semantikk, Diskursanalyse, Tospråklighet
Larsson, Ida Professor 228 57919 ida.larsson@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Syntaks, Språkhistorie
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47-22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Førsteamanuensis 22 84 40 93 ashild.nass@iln.uio.no Lingvistikk, språkdokumentasjon, språktypologi, språkkontakt, stillehavsspråk
Bilde av Anders Nøklestad Nøklestad, Anders Senioringeniør +47 22 84 40 42 anders.noklestad@iln.uio.no Språkteknologi, Korpus, Humanistisk informatikk, Internett, Lingvistikk, Norsk språk
Odden, Oda Røste Stipendiat +47-99164489 o.r.odden@iln.uio.no Lingvistikk, Nordisk språk, Grammatikk, Kognitiv lingvistikk, Doktorgradsstipendiat
Bilde av Stephen Pepper Pepper, Stephen Stipendiat 90827246 +4790827246 stephen.pepper@iln.uio.no Typology, Cognitive Linguistics, Compounding, Linguistics, Språktypologi, Kognitiv lingvistikk, Lingvistikk, Språkvitenskap
Bilde av Ingeborg Sophie Bjønness Ribu Ribu, Ingeborg Sophie Bjønness Stipendiat i.s.b.ribu@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Demens, Alzheimer’s disease, Psykolingvistikk
Bilde av Per Erik Solberg Solberg, Per Erik Stipendiat p.e.solberg@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin, Lingvistikk, Korpuslingvistikk, Semantikk
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Førsteamanuensis i lingvistikk 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Lingvistikk, Grammatikk, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor (20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Anders Vaa Vaa, Anders Gjesteforsker +47-92254966 anders.vaa@iln.uio.no Lingvistikk, Oseaniske språk, Salomonøyene, Fonetikk, Deskriptiv lingvistikk, Feltarbeid, Typologi
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus - lingvistikk k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk