Personer med emneord «Kulturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Bugge Amundsen Amundsen, Arne Bugge Professor +47-22857629 +47-92244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Bilde av Sine Halkjelsvik Bjordal Bjordal, Sine Halkjelsvik Stipendiat +47-22858195 s.h.bjordal@ikos.uio.no Kulturhistorie, Tekstvitenskap, Retorikk, Kunnskapshistorie
Bilde av Brita Brenna Brenna, Brita Professor +47-22856932 brita.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Anne Eriksen Eriksen, Anne Professor +47-22856989 +47-41680140 anne.eriksen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Folkereligiøsitet, Historieforståelse og minnepolitikk, Museer og museologi, Kollektiv erindring, Medisinhistorie
Bilde av Line Esborg Esborg, Line Førsteamanuensis +47-22854919 line.esborg@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkloristikk, Museologi og kulturarvsstudier. Heksetro og trolldom, Medisinske kulturer, Politisk retorikk/Nasjonalisme, Historieforståelse og minnepolitikk, Folklore og folkeminne, Feltarbeid, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47-22858613 +47-90937874 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Ingeborg Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Stipendiat 47968141 ingeborg.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47-22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Bjarne Hodne Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Bilde av Ørnulf Hodne Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Heksetro og trolldom, Ritualer, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Bilde av Susann Holmberg Holmberg, Susann Stipendiat susann.holmberg@iakh.uio.no Kulturhistorie, Historie, Kunnskapshistorie, Tidlig moderne historie
Bilde av Dirk Johannsen Johannsen, Dirk Førsteamanuensis +47-22844076 dirk.johannsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Trolldom, Narratologi, Folkeminne og folklore, Religionsteori, Environmental Humanities
Bilde av Helge Jordheim Jordheim, Helge Professor +47-22856904 helge.jordheim@ikos.uio.no Kulturhistorie, Globalhistorie
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47-22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkia, Tsjekkisk, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap
Bilde av Hannah Kristine Lunde Lunde, Hannah Kristine Stipendiat h.k.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Bilde av Aine Mangaoang Mangaoang, Aine Postdoktor +47-22854758 aine.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
McWilliams, Stuart Førstelektor +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no English, Literature, Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Medieval Studies, medievalism, Magic, occult, occultism, Theory and method, Literary Theory, Literary History, Litteraturteori, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Litteraturkritikk, Intellectual history, History of ideas, Historisk teori og metode, History of knowledge, Historieteori, Historie- og kulturfilosofi, Gothic, Horror, Middelalder, Middelalderstudier, Continental Philosophy, Kulturhistorie, kulturstudier, Kulturteori, Death and immortality, irsk litteratur, irish literature, irish studies, Modernisme, modernist literature, Modernism, modernisme/postmodernisme, deconstruction, Phenomenology, Hermeneutikk, Hermeneutics, philosophy of history, theory of history, historiography, Historiografi, literature and science, literature and religion, decadence, decadent movement, aestheticism, Aesthetics
Bilde av Stuart McWilliams McWilliams, Stuart Senior Lecturer +47-22856713 stuart.mcwilliams@ilos.uio.no English, Literature, Litteratur og litteraturvitenskap, Engelsk litteratur, Engelskspråklig litteratur, Medieval Studies, medievalism, Magic, occult, occultism, Theory and method, Literary Theory, Literary History, Litteraturteori, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Litteraturkritikk, Intellectual history, History of ideas, Historisk teori og metode, History of knowledge, Historieteori, Historie- og kulturfilosofi, Gothic, Horror, Middelalder, Middelalderstudier, Continental Philosophy, Kulturhistorie, kulturstudier, Kulturteori, Death and immortality, irsk litteratur, irish literature, irish studies, Modernisme, modernist literature, Modernism, modernisme/postmodernisme, deconstruction, Phenomenology, Hermeneutikk, Hermeneutics, philosophy of history, theory of history, historiography, Historiografi, literature and science, literature and religion, decadence, decadent movement, aestheticism, Aesthetics
Bilde av Max Naderer Naderer, Max Stipendiat max.naderer@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Skandinavia, Kulturhistorie, Politisk kultur, Norge
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 22854718 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Bilde av Ane Ohrvik Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Bilde av Åmund Norum Resløkken Resløkken, Åmund Norum Postdoktor +4740068751 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Bilde av Ingrid Robertsen Robertsen, Ingrid Førstekonsulent ingrid.robertsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museologi og kulturarvstudier, Europeisk kultur, Studieadministrasjon