English version of this page

Vitenskapelig ansatte - Side 4

Personer 76 - 100 av 116
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Stephen Pepper Pepper, Stephen Stipendiat +4790827246 +4790827246 stephen.pepper@iln.uio.no Typology, Cognitive Linguistics, Compounding, Linguistics, Språktypologi, Kognitiv lingvistikk, Lingvistikk, Språkvitenskap
Pharo, Harald Olav K Professor emeritus +47-22857685 h.o.k.pharo@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Kate Vivi Rasch Rasch, Kate Vivi Universitetslektor +47-22856964 k.v.rasch@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Bilde av Thomas Rasmussen Rasmussen, Thomas Stipendiat 0045 27201210 thomas.rasmussen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Parodi, Karikatur, Grønland, Arktis, Norge, Danmark, Kolonialisme, Postkolonialisme
Bilde av Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Reed Reed, Beatrice Marlèn Unn Gustafsson Stipendiat 004795806461 b.m.u.g.reed@iln.uio.no Nordisk litteratur, Svensk litteratur, Økokritikk, Stina Aronson, Natur, Postkolonialisme
Bilde av Jan Erik Rekdal Rekdal, Jan Erik Professor +47 22856785 j.e.rekdal@iln.uio.no Irland, Middelalder
Bilde av Ingeborg Sophie Bjønness Ribu Ribu, Ingeborg Sophie Bjønness Stipendiat i.s.b.ribu@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Demens, Alzheimers sykdom, Psykolingvistikk, primær progressiv afasi
Bilde av Hans Kristian Rustad Rustad, Hans Kristian Professor +47-22857901 h.k.rustad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Bilde av Else Ryen Ryen, Else Førsteamanuensis emerita else.ryen@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring, Flerspråklighet, Grammatikk, Fagspråk
Bilde av Linn Iren Sjånes Rødvand Rødvand, Linn Iren Sjånes Stipendiat +47 900 51 898 l.i.s.rodvand@iln.uio.no
Bilde av Elisabeth Selj Selj, Elisabeth Dosent emerita 91325720 elisabeth.selj@iln.uio.no Norsk språk, Språklæring, Skolen, Andrespråkspedagogikk, Skriving
Bilde av Ida Seljeseth Seljeseth, Ida 92047828 ida.seljeseth@iln.uio.no Klarspråk, Doktorgradsstipendiat, Sakprosa, Tekstvitenskap, Retorikk, Literacy, demokrati, multimodalitet
Bilde av Hanne Gram Simonsen Simonsen, Hanne Gram Professor emeritus +4722854182 +4790128109 h.g.simonsen@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Klinisk lingvistikk, Barns språktilegnelse, Afasi, Demens, Språkpsykologi, Fonetikk, Fonologi, Kognitiv lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Toril Kristin Sjo Sjo, Toril Kristin Førstelektor +47 22854294 +47 90694827 t.k.sjo@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Språklæring, Norsk som andrespråk, Kulturmøter, Andrespråkspedagogikk, Andrespråksdidaktikk
Bilde av Roger Solberg Solberg, Roger Universitetslektor +47-22855280 roger.solberg@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter
Stausland Johnsen, Sverre Professor i norderlandsk målvitskap +47 22 85 69 42 stausland.johnsen@gmail.com Ljodskipnad, Ljodbrøyte, Målbrigde, Målsoge, Målbryting
Bilde av Torill Steinfeld Steinfeld, Torill Professor emeritus +47-22858216 torill.steinfeld@iln.uio.no Nordisk, særlig norsk litteratur. Litteraturundervisningens historie. Litteraturdidaktikk. Kvinnelige forfattere. Litteraturhistorie. Romantisk medisin. Salongkultur
Bilde av Gro Steinsland Steinsland, Gro Professor emeritus gro.steinsland@iln.uio.no Norrønt
Bilde av Andreas Sveen Sveen, Andreas Førsteamanuensis 22 85 43 02 andreas.sveen@iln.uio.no Lingvistikk, Grammatikk, Semantikk, Pragmatikk
Bilde av Bente Ailin Svendsen Svendsen, Bente Ailin Professor +47-22856966 97562138 +47- 97562138 b.a.svendsen@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Andrespråkstilegnelse, Norsk som andrespråk, Nordisk språk, Tospråklighet, Flerspråklighet, Diskursanalyse
Bilde av Jan Svennevig Svennevig, Jan Professor +47-22856148 jan.svennevig@iln.uio.no Retorikk, Kommunikasjon, Nordisk språk, Tekstvitenskap, Flerspråklighet
Bilde av Oliwia Szymanska Szymanska, Oliwia Førstelektor 22856943 oliwia.szymanska@iln.uio.no Andrespråkslæring, Andrespråksforskning, Norsk som andrespråk, Transfer, Grammatikk, Norsk-polsk kontrastiv grammatikk, Kommunikasjon i spesialisthelsetjensten, Metaforer og følelsesuttrykk
Takle, Cecilie Cathrine Stipendiat c.c.takle@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Barnelitteratur, Nordisk språk og litteratur, Fantastisk litteratur
Bilde av Eirik Tengesdal Tengesdal, Eirik Stipendiat +47 405 55 711 eirik.tengesdal@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Lingvistikk, Korpus, Dialekter, Blikksporing
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk