English version of this page

Vitenskapelig ansatte - Side 4

Personer 76 - 100 av 155
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Pia Lane Lane, Pia Professor +47-22845695 pia.lane@iln.uio.no Flerspråklighet, Minoritetsspråkspolitikk, Sosiolingvistikk, Diskursanalyse, Kodeveksling, Språkteknologi
Bilde av Elizabeth Lanza Lanza, Elizabeth Senterleder +47 22856751 +47 47278761 elizabeth.lanza@iln.uio.no Flerspråklighet, Tospråklighet, Sosiolingvistikk, Kulturelt mangfold, Språkkontakt, Diskursanalyse, Samtaleforskning, Narrativer
Bilde av Minna Lehtonen Lehtonen, Minna Professor II +47 22844293 minna.lehtonen@iln.uio.no Flerspråklighet, Psykolingvistikk, Nevrolingvistikk, Flerspråklig kompetanse, Tospråklighet, språkkontroll, morfologisk prosessering, ordgjenkjenning
Bilde av Rafael Lomeu Gomes Lomeu Gomes, Rafael Postdoktor +47 22 85 71 79 r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Bilde av Julian Kirkeby Lysvik Lysvik, Julian Kirkeby Stipendiat +47 22858235 j.k.lysvik@iln.uio.no Fonologi, morfologi, Psykolingvistikk, Grammatikk
Bilde av Helge Lødrup Lødrup, Helge Professor +47 22854831 helge.lodrup@iln.uio.no Språkvitenskap, Lingvistikk, Norsk språk, Grammatikk, Syntaks
Laanemets, Anu Førsteamanuensis +47 22854906 anu.laanemets@iln.uio.no Nordisk språk
Bilde av Mikael Males Males, Mikael Førsteamanuensis i norrøn filologi +4747281315 mikael.males@iln.uio.no Norrøn filologi, Middelalder, Skaldediktning
Bilde av Kristin Torjesen Marti Marti, Kristin Torjesen Stipendiat +4722856218 k.t.marti@iln.uio.no Sakprosa, Doktorgradsstipendiat, Skriveforskning, Tekstvitenskap, Literacy
Bilde av Kristen May Mills Mills, Kristen May Førsteamanuensis +47 22856139 k.m.mills@iln.uio.no Irland, Norrøn filologi, Norrønt, Middelalderstudier, Middelalderen
Bilde av Seyed Hadi Mirvahedi Mirvahedi, Seyed Hadi Postdoktor s.h.mirvahedi@iln.uio.no
Bilde av Birgitte Furberg Moe Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47 93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap
Mong-Nybo, Sigurd Waldemar Universitetslektor s.w.mong-nybo@iln.uio.no
Bilde av Gitte Mose Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Bilde av Thorstein Norheim Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47 22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Bilde av Monica I. Norvik Norvik, Monica I. Forsker +47 22 84 49 08 +47 91721595 monica.norvik@iln.uio.no Afasi, Flerspråklighet, Kartlegging, Logopedi, Klinisk lingvistikk
Bilde av Åshild Næss Næss, Åshild Professor +47 22844093 ashild.nass@iln.uio.no Lingvistikk, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Språkkontakt, Stillehavsspråk
Bilde av Anne Marte Haug Olstad Olstad, Anne Marte Haug Vitenskapelig assistent a.m.h.olstad@iln.uio.no
Olszewska, Aleksandra Postdoktor aleksandra.olszewska@iln.uio.no
Bilde av Toril Opsahl Opsahl, Toril Førsteamanuensis +47 22858219 toril.opsahl@iln.uio.no Språkvitenskap, Samtaleforskning, Sosiolingvistikk, Leksikografi, Norsk språk, Norsk som andrespråk, Flerspråklig praksis, Flerspråklighet
Bilde av Christian-Emil Smith Ore Ore, Christian-Emil Smith Førsteamanuensis +47 22856968 +4790117410 90117410 c.e.s.ore@iln.uio.no Digitial humaniora, Humanistisk informatikk, Leksikografi, Afrikanske språk, Tekstkoding, Edisjonsfilologi, Begrepsmodellering, Ontologi, Informsjonsarkitektur
Bilde av Elisabeth Oxfeldt Oxfeldt, Elisabeth Professor +47 22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Bilde av Alessandro Palumbo Palumbo, Alessandro Førsteamanuensis +47 22856967 alessandro.palumbo@iln.uio.no Runology, Epigraphy, Old Norse Philology, Historical sociolinguistics, Multilingualism, Linguistic Landscapes
Bilde av Pritty Patel-Grosz Patel-Grosz, Pritty Professor +47 22844028 pritty.patel-grosz@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks, Semantikk
Bilde av Bianca Patria Patria, Bianca Postdoktor +47 92272311 bianca.patria@iln.uio.no