Personer med emneord «kulturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Knut Hermundstad Aukrust Aukrust, Knut Hermundstad Professor emeritus 92801554 Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie
Bilde av Arne Lie Christensen Christensen, Arne Lie Emeritus a.l.christensen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Natur- og landskapssyn, Å gå på tur, Fritid, Setra, Hytta, Landstedet, Sosiale klasser.
Bilde av Bjarne Hodne Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Bilde av Liv Emma Thorsen Thorsen, Liv Emma Professor emerita l.e.thorsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Museer og museologi
Bilde av Saphinaz Amal Naguib Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Bilde av Ørnulf Hodne Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Bilde av Manuela Michelloni Michelloni, Manuela Bibliotekar +39 06 5839 1005 manuela.michelloni@roma.uio.no Bibliotek, Arkiv, Photo, Literatursøk, Metadata, Linked Open Data, Open Access, Kunsthistorie, Kunsthistorie fra Renessansen, Kunsthistorie fra Middelalderen, Kulturhistorie, Samlingers historie, Museografi og Museologi
Bilde av Kjetil Fallan Fallan, Kjetil Professor +47 22858613 kjetil.fallan@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Designhistorie, Design og arkitektur, Kulturhistorie, Populærkultur, Modernisme, Modernitet, Kunsthistorieforeleser, miljøhistorie, miljøhumaniora, økologisk design
Bilde av Peder Valle Valle, Peder Stipendiat +4799389634 peder.valle@ifikk.uio.no Designhistorie, Kunsthistorie, Design og arkitektur, Modernisme, Industrial Design, Materiell kultur, Kulturhistorie, Kulturarv
Bilde av Reidar Aasgaard Aasgaard, Reidar Professor +47 22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Antikken, Religionshistorie, Teologi, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse, Gresk, Latin, Populærmusikk, Bob Dylan, Augustin
Bilde av Jon Vidar Sigurdsson Sigurdsson, Jon Vidar Instituttleder +47 22841955 j.v.sigurdsson@hf.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Sosialhistorie, Religion og politikk, Helgenkult, Politisk kultur, Politisk kommunikasjon, Ideologi
Bilde av Elisabetta Cassina Wolff Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47 22858251 e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Moderne Historie, Samtidshistorie, Italia, fascisme, høyreradikalisme, populisme, Idéhistorie, Renessanse
Bilde av Ingeborg Amadou Fossestøl Fossestøl, Ingeborg Amadou Stipendiat 47968141 i.a.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Bilde av Noëlle Lynn Wenger Streeton Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Bilde av Søren Handberg Handberg, Søren Førsteamanuensis +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Bilde av Christopher Stephen Siwicki Siwicki, Christopher Stephen Postdoktor c.s.siwicki@roma.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Arkitektur, Antikken, Kulturhistorie
Bilde av Áine Ryan Mangaoang Mangaoang, Áine Ryan Forsker +47 22854758 a.r.mangaoang@imv.uio.no Musikkvitenskap, Kulturhistorie, Media, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikk og medier, Ethnomusicology, Nordic
Bilde av Åmund Norum Resløkken Resløkken, Åmund Norum Postdoktor +47 22844070 40068751 a.n.reslokken@ikos.uio.no Digital Kulturarv, Kulturarv, Kulturhistorie, Kulturteori, Folklore og folkeminne, Folkloristikkens historie
Bilde av Hannah Kristine Bjørke Lunde Lunde, Hannah Kristine Bjørke Stipendiat +47 97194535 h.k.b.lunde@ikos.uio.no Kulturhistorie, kulturarv, religion og politikk
Bilde av Stine Alling Jacobsen Jacobsen, Stine Alling Stipendiat +47 22854914 +4550129181 s.a.jacobsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi
Zuiderveen Borgesius, Leonoor Stipendiat +47 22856556 l.z.borgesius@ikos.uio.no Kulturhistorie
Bilde av Greta Karoline Heien Heien, Greta Karoline Stipendiat +47 41692774 g.k.heien@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kunnskapshistorie, Medisinhistorie, Folkemedisin, Sykdomsbegreper, Norsk folkeminnesamling (NFS)
Bilde av Torhild Joa Joa, Torhild Førstekonsulent +47 22856060 torhild.joa@ikos.uio.no Studieadministrasjon, Eksamensplanlegging, Eksamen, Studiestart, Kulturhistorie, Museologi og kulturarvstudier, Veiledning
Bilde av Mark Luccarelli Luccarelli, Mark Professor +47 22856724 +47 41573296 mark.luccarelli@ilos.uio.no Engelsk, USA, Amerikansk politikk, Bystudier, Bærekraft, Kulturhistorie
Bilde av Roar Lishaugen Lishaugen, Roar Førsteamanuensis +47 22845883 94813443 roar.lishaugen@ilos.uio.no Tsjekkisk, Tsjekkia, Sentral-Europa, Lesehistorie, Bokhistorie, Kulturhistorie, Litteratur, Litteraturvitenskap