English version of this page

Personer - Side 10

Søk etter ansatte og studenter ved HF

Kontakt HF

Personer 901 - 1 000 av 1 004
Navn Telefon E-post Emneord
Tøllefsen, Julie Bårdsen Rådgiver +47 22854033 +47 45476403 j.b.tollefsen@hf.uio.no Personaladministrasjon, personalrådgivning
Bilde av Johan Laurits Tønnesson Tønnesson, Johan Laurits Professor +47 22856986 +47 93295368 +4793295368 j.l.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Sakprosa, Tekstvitenskap, Klarspråk
Bilde av Carina Bjerk Tørud Tørud, Carina Bjerk Seniorkonsulent +47 22858223 c.b.torud@ikos.uio.no OSEH, Miljøhumaniora, Environmental Humanities, Honours Certificate in Environmental Humanities and Sciences
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Gunnhild Ulfsrud Ulfsrud, Gunnhild Rådgiver +47 22856818 gunnhild.ulfsrud@iln.uio.no Honours-programmet, stedfortreder studieleder, Studieadministrasjon
Bilde av Jan Halvor Undlien Undlien, Jan Halvor Administrativ leder +47-22856747 +47-99425905 j.h.undlien@iln.uio.no Årsplan, Årsrapport, Personalledelse, Økonomistyring
Bilde av Tone Sundt Urstad Urstad, Tone Sundt Professor em. t.s.urstad@ilos.uio.no
Bilde av Maria Utheim Utheim, Maria Universitetslektor +47 22850413 maria.utheim@media.uio.no Journalistikk, Presseetikk, Pressehistorie, Kjønn og kvinneperspektiver
Bilde av Bjørn Olav Utvik Utvik, Bjørn Olav Professor +47 22856808 +47 97133256 b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, politisk samtidshistorie, islamisme, religion og politikk, Egypt, Iran, Gulfen, SIMS
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori
Vaa, Anders anders.vaa@iln.uio.no
Bilde av Ingvild Badhwar Valen-Sendstad Valen-Sendstad, Ingvild Badhwar Stipendiat +47 22844279 94018801 i.b.valen-sendstad@iln.uio.no Flerspråklighet, språkpolitikk, Kjønn og kvinneperspektiver, Literacy, Ethnography
Valle, Peder peder.valle@ifikk.uio.no
Valtyrson, Linda Elin Seniorrådgiver +47 22858827 l.e.valtyrson@hf.uio.no
Bilde av Raf Van Rooy Van Rooy, Raf Postdoktor r.van.rooy@ifikk.uio.no Klassiske språk, Idehistorie, Resepsjonsstudier
Bilde av Jozina Vander Klok Vander Klok, Jozina Forsker +47 22857109 j.v.klok@iln.uio.no
Bilde av Marzia Varutti Varutti, Marzia Førsteamanuensis +47 22856992 marzia.varutti@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Urbefolkning, Materiell kultur, Taiwan.
Bilde av Eirik Vatnøy Vatnøy, Eirik Førsteamanuensis 41407964 eirik.vatnoy@iln.uio.no Retorikk, Diskursanalyse, Sakprosa, Politisk kommunikasjon, Nye Medier, Tekstvitenskap, Tekstanalyse
Vatsend, Kyrre Rådgiver +47 228 55980 kyrre.vatsend@hf.uio.no
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Vatvedt Fjeld, Ruth E Professor emerita +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning
Bilde av Mons Andreas Finne Vedøy Vedøy, Mons Andreas Finne Studieleder +47-22844735 m.a.f.vedoy@ilos.uio.no studieleder, lederteam ILOS
Bilde av Francesco Venturi Venturi, Francesco Professor +47 22845950 francesco.venturi@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk litteratur, Italia, Renessanse, Tidlig moderne litteratur, Moderne litteratur, Samtidslitteratur, Eksegese, Arkiv, Tekstkritikk
Bilde av Timotheus Vermeulen Vermeulen, Timotheus Professor 22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Vestli, Adrienne Førstekonsulent +47 22856933 adrienne.vestli@ilos.uio.no Eksamen, Studieadministrasjon, Spansk, Italiensk, Portugisisk, EUS
Bilde av Arne Johan Vetlesen Vetlesen, Arne Johan Professor +47 22857754 a.j.vetlesen@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk og moralfilosofi, Anvendt etikk, Sosialfilosofi, Politisk filosofi, Rettsfilosofi, Miljøetikk, Miljøfilosofi, Kontinentalfilosofi, Erkjennelsesteori, Metafysikk, Kosmologi
Viestad, Vibeke Maria +47 22841904 +4741467354 v.m.viestad@iakh.uio.no
Vigrestad, Tone Universitetslektor tone.vigrestad@iln.uio.no
Bilde av Hanne Hagtvedt Vik Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Vikesdal, Sara Kasin Universitetslektor s.k.vikesdal@ifikk.uio.no
Bilde av Lars Sigurdsson Vikør Vikør, Lars Sigurdsson professor emeritus +47 41 52 68 36 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk
Bilde av Aron Sascha Morris Vinegar Vinegar, Aron Sascha Morris Professor +47 22857178 a.s.m.vinegar@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Visuell kultur, Estetikk, Kunstfilosofi, Modernisme, Postmodernisme, Kunstteori, Design og arkitektur, Fotografihistorie, Kunsthistorieforeleser
Vingelsgaard, Marte Vilhelmine Førstekonsulent m.v.vingelsgaard@ifikk.uio.no
Vinje, Finn-Erik Professor emeritus +47 22856764 Privat +47 67121113 Mobil +47 91384098 913 84 098 f.e.vinje@iln.uio.no Norsk språk
Bilde av Hilde Vinje Vinje, Hilde Stipendiat - Filosofi hilde.vinje@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Øystein Krogh Visted Visted, Øystein Krogh Førstelektor +47 22859166 +4790928919 o.k.visted@ikos.uio.no Kinesisk, Kina
Bilde av Kari Vogt Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Koptisk religion, Kjønn og religion, Religionshistorie, Islam, SIMS
Bilde av Tonje Vold Vold, Tonje Førsteamanuensis +47 92 23 32 36 tonje.vold@iln.uio.no Litteraturformidling, Postkolonialisme, Rasisme, Feminisme, Samtidslitteratur, Nordisk litteratur, Afrikansk litteratur, barne- og ungdomslitteratur
Bilde av Arvid O. Vollsnes Vollsnes, Arvid O. Professor emeritus +47-22854760 arvid.vollsnes@imv.uio.no Musikkarv, Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Edisjon
Vranic, Anja Forsker anja.vranic@media.uio.no
Bilde av Mai Ha Vu Vu, Mai Ha Postdoktor m.h.vu@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks
Bilde av Jonna Vuoskoski Vuoskoski, Jonna Førsteamanuensis +47 22854759 j.k.vuoskoski@imv.uio.no Musikkognisjon, Musikkpsykologi
Bilde av Pasi Väliaho Väliaho, Pasi Professor +47 22845503 pasi.valiaho@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Bilde av Kanyu Wang Wang, Kanyu Stipendiat kanyu.wang@ikos.uio.no
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47 22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Bilde av Åshild Watne Watne, Åshild Dosent, undervisningsleder +47 22 85 40 62 +47 95998336 ashild.watne@imv.uio.no Hørelære, Gehørtrening, Musikkteori, Absolutt gehør, Intonasjon, Komponering, Salmer, Musikk for barn
Bilde av Sebastian Watzl Watzl, Sebastian Førsteamanuensis +47 22841672 sebastian.watzl@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Andrea Dale Wefring Wefring, Andrea Dale Seniorkonsulent +47 22856939 a.d.wefring@hf.uio.no Ph.d., Forskningsadministrasjon
Bilde av Hans Weisethaunet Weisethaunet, Hans Professor +47 22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkantropologi, Musikksosiologi, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikkjournalistikkk, Ethnomusicology, Jazz, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Cecilie Weiss-Andersen Weiss-Andersen, Cecilie Stipendiat +47 22856778 cecilie.weiss-andersen@ilos.uio.no Den nordiske modellen, Fransk, Journalistikk
Bilde av Koen Wellens Wellens, Koen Førsteamanuensis +47 22856790 + 47 90512313 koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, Samfunn og politikk, Etnisitet, Religion og politikk, Religionsvitenskap
Bilde av Eirik Welo Welo, Eirik Førstelektor +47 22856765 +4741042946 eirik.welo@hf.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin
Bilde av Marit Werenskiold Werenskiold, Marit Professor emeritus +47 22855424 +47 99298418 marit.werenskiold@ifikk.uio.no Kunsthistorie
Bilde av Anne Cathrine Wesnes Wesnes, Anne Cathrine Administrativ leder RITMO +47 22 85 44 89 +47 920 456 19 a.c.wesnes@imv.uio.no Sentre for fremragende forskning (SFF), Administrativ ledelse, Forskningssamarbeid, Forskningsadministrasjon
Bilde av Anne Grethe Wichstrøm Wichstrøm, Anne Grethe Professor emeritus 95229520 a.g.wichstrom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Middelalder, Modernisme, Kunst og kjønn
Bilde av Else Ingeborg Wiestad Wiestad, Else Ingeborg Professor emeritus - Filosofi +47 22 46 21 07 e.i.wiestad@ifikk.uio.no Erkjennelsesteori, Filosofihistorie, Kvinne- og kjønnsteori, pedagogisk filosofi, steds- og kroppsfenomenologi
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Førsteamanuensis +47 22858239 95868781 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, SIMS
Bilde av Marc Patrick Wiggam Wiggam, Marc Patrick Førstelektor m.p.wiggam@iakh.uio.no
Bilde av Klaus Wik Wik, Klaus Overingeniør +47 22858268 +47 91591039 klaus.wik@hf.uio.no Brukeradministrasjon, Arkitektur, IT‐tjenester, Brukerstøtte, Utvikling, Internett, Veiledning
Bilde av Helene Wilberg Wilberg, Helene Seniorrådgiver +47 22857647 +47 95062371 helene.wilberg@hf.uio.no Kommunikasjon, Strategisk kommunikasjonsrådgivning, Pressekontakt, Samfunnskontakt
Bilde av Kim Wilkins Wilkins, Kim Postdoktor kim.wilkins@media.uio.no
Bilde av Keith A. Wilson Wilson, Keith A. Postdoktor +47 228 55 205 keith.wilson@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Perception, Representasjon, Metafysikk
Bilde av Anders Winroth Winroth, Anders Professor +47 22858495 anders.winroth@iakh.uio.no Historie, History, Middelalderen, Middle Ages, Medieval History
Woensdregt, Marieke Forsker marieke.woensdregt@ifikk.uio.no
Bilde av Atle Libæk Wold Wold, Atle Libæk Førsteamanuensis +47 22858350 99368165 a.l.wold@ilos.uio.no Engelsk, Britiske studier, Britisk politikk, Britisk historie, Skottland, Skotsk politikk, 1700-tallet, Kapere, Nordisk modell
Bilde av Elisabetta Cassina Wolff Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47 22858251 +47 48188068 e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Moderne Historie, Samtidshistorie, Italia, fascisme, høyreradikalisme, populisme, Idéhistorie, Renessanse
Bilde av Morgaine Theresa Wood Wood, Morgaine Theresa m.t.wood@ikos.uio.no Japan
Bilde av Dagfinn Worren Worren, Dagfinn Professor emeritus +47 41 02 32 19 dagfinn.worren@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Leksikografi, Målførekunnskap, Nynorsk
Bilde av David Keith Wright Wright, David Keith Professor +47 22841942 d.k.wright@iakh.uio.no Arkeologi
Bilde av Wei Wu Wu, Wei Stipendiat +47 22854487 wei.wu@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Øst-Asia, Økonomisk historie
Bilde av Liyang Xia Xia, Liyang Førsteamanuensis +47-22858687 liyang.xia@ibsen.uio.no Ibsen, Kina, Kjønnsforskning, Teatervitenskap, Oversettelsesstudier, Resepsjon, Digital humaniora
Yazdan, Benjamin Stipendiat +47 99598043 benjamin.yazdan@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Yerlioğlu, Akif Ercihan +47 22854791 a.e.yerlioglu@ikos.uio.no
Yermakova, Yelena Stipendiat yelena.yermakova@ifikk.uio.no Filosofi, Politisk filosofi, Antarktis
Bilde av Yukun You You, Yukun Stipendiat yukun.you@media.uio.no
Bilde av Nathan Joel Young Young, Nathan Joel n.j.young@iln.uio.no
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk
Bilde av Espen Ytreberg Ytreberg, Espen Professor espen.ytreberg@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Medienes organisasjoner, Mediehistorie, Medie- og kommunikasjonsteori, Film TV og radio
Bilde av Ingrid Stange Ytterstad Ytterstad, Ingrid Stange Seniorrådgiver +47 22858194 i.s.ytterstad@iakh.uio.no Forskningsadministrasjon, Eksternfinansiering, Cristin (forskningspublikasjoner)
Bilde av Ahmet Yıldırım Yıldırım, Ahmet Senioringeniør ahmet.yildirim@iln.uio.no
Bilde av Zehad Sabri Mohamed Zehad Zehad, Zehad Sabri Mohamed Universitetslektor +47 22854429 +47 93008303 z.s.m.zehad@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Bilde av Hans T. Zeiner-Henriksen Zeiner-Henriksen, Hans T. Førsteamanuensis +47 22 85 48 57 +47 480 59 723 h.t.zeiner-henriksen@imv.uio.no Nyere musikkhistorie, Musikkproduksjon, Musikk og emosjoner, Populærmusikk, Rytmeforskning, Musikkvitenskap
Bilde av Yichi Zhang Zhang, Yichi Postdoktor +47 22855585 yichi.zhang@ikos.uio.no
Bilde av Yunyun Zhou Zhou, Yunyun Førstelektor +47 22856857 yunyun.zhou@ikos.uio.no Kina, Kinesisk politikk, Autoritærisme, Feminisme, Politisk representasjon, Politisk etnografi
Bilde av Sarah Magdalena Zobel Zobel, Sarah Magdalena Postdoktor s.m.zobel@iln.uio.no Lingvistikk, Semantikk, Pragmatikk, Corpus
Bilde av Claus Peter Zoller Zoller, Claus Peter Professor +47 22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47 22856855 +47 41201682 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Zuiderveen Borgesius, Leonoor Stipendiat +47 22856556 l.z.borgesius@ikos.uio.no Kulturhistorie
du Plessis, Pierre Louis Forsker p.l.d.plessis@ikos.uio.no
Bilde av Thom van Dooren van Dooren, Thom Professor II thom.van.dooren@sydney.edu.au
Bilde av Sonja Irene Åman Åman, Sonja Irene Stipendiat +47 22854684 s.i.aman@ikos.uio.no miljøhumaniora, Naturen og det naturlige, Natur og miljø, Politisk kultur
Bilde av Kjartan  Ólafsson Ólafsson, Kjartan Associated Researcher kjartan@unak.is
Bilde av Zafer Özgen Özgen, Zafer Instituttleder +47 22854004 +47 90132461 zafer.ozgen@imv.uio.no
Bilde av Knut Ødegård Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur
Bilde av John Ødemark Ødemark, John Professor +47 22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne
Bilde av Aksel Øijord Øijord, Aksel +47 22854108 aksel.oijord@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Joakim Johansen Østby Østby, Joakim Johansen Førstelektor +47 22850464 +4799501298 j.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet
Bilde av Kathrine Asla Østby Østby, Kathrine Asla Førsteamanuensis +47 22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fonetikk og fonologi, Språklig variasjon, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Oversettelsestudier