Personer - Side 10

Søk etter ansatte og studenter ved HF

Kontakt HF

Personer 901 - 956 av 956
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arvid O. Vollsnes Vollsnes, Arvid O. Professor emeritus +47-22854760 arvid.vollsnes@imv.uio.no Musikkarv, Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Edisjon
Bilde av Jonna Katariina Vuoskoski Vuoskoski, Jonna Katariina Førsteamanuensis +47-22854759 j.k.vuoskoski@imv.uio.no Musikkognisjon, Musikkpsykologi
Bilde av Pasi Väliaho Väliaho, Pasi Professor +47-22845503 pasi.valiaho@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Bilde av Ragnar Waldahl Waldahl, Ragnar Professor emeritus +47-22850430 ragnar.waldahl@media.uio.no Politisk kommunikasjon, Opinionsdannelse, Politiske meningsmålinger, Medier og kommunikasjon, Mediepåvirkning
Wangmo, Sonam Kvotestipendiat xxxsi@student.hf.uio.no
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47-22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Bilde av Courtney Ann Ward Ward, Courtney Ann c.a.ward@roma.uio.no
Bilde av Anne Siri Wathne Wathne, Anne Siri Førstekonsulent +47-22858553 a.s.wathne@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Eksamen, Pensum
Bilde av Åshild Watne Watne, Åshild Førstelektor +47 22 85 40 62 ashild.watne@imv.uio.no Hørelære, Gehørtrening, Musikkteori, Absolutt gehør, Intonasjon, Komponering, Salmer, Musikk for barn
Bilde av Sebastian Watzl Watzl, Sebastian Førsteamanuensis +47-22841672 sebastian.watzl@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Hans Weisethaunet Weisethaunet, Hans Professor +47-22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkantropologi, Musikksosiologi, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikkjournalistikkk, Ethnomusicology, Jazz, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Cecilie Weiss-Andersen Weiss-Andersen, Cecilie Stipendiat +47-22856778 cecilie.weiss-andersen@ilos.uio.no Den nordiske modellen, Fransk, Journalistikk
Bilde av Koenraad Wellens Wellens, Koenraad Førsteamanuensis +47-22856790 koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, Samfunn og politikk, Etnisitet, Religion og politikk, Religionsvitenskap
Bilde av Eirik Welo Welo, Eirik Prodekan for undervisning 22 85 67 65 41 04 29 46 eirik.welo@ifikk.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin
Bilde av Marit Werenskiold Werenskiold, Marit Professor emeritus +47-22855424 +47-99298418 marit.werenskiold@ifikk.uio.no Kunsthistorie
Bilde av Anne Cathrine Wesnes Wesnes, Anne Cathrine Administrativ leder RITMO +47 22 85 44 89 +47 920 456 19 a.c.wesnes@imv.uio.no Sentre for fremragende forskning (SFF), Administrativ ledelse, Forskningssamarbeid, Forskningsadministrasjon
Bilde av Jon Wetlesen Wetlesen, Jon Professor Emeritus - Institutt for filosofi, ide- og kunsthistorie og klassiske språk jon.wetlesen@ifikk.uio.no Filosofi, etikk, dyrs moralske status, Spinoza, buddhisme, Religionsfilosofi
Whitehead, Christopher Professor II christopher.whitehead@ikos.uio.no Museer og museologi
Bilde av Anne Wichstrøm Wichstrøm, Anne Professor emeritus 95229520 anne.wichstrom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Middelalder, Modernisme, Kunst og kjønn
Bilde av Else I Wiestad Wiestad, Else I Professor emeritus +47-22857632 e.i.wiestad@ifikk.uio.no filosofihistorie, pedagogisk teori, Filosofi, stedsfenomenologi, Kvinne- og kjønnsteori, Ex.phil
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Førsteamanuensis +47-22858239 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, SIMS
Bilde av Klaus Wik Wik, Klaus Overingeniør +47-22858268 +47-91591039 klaus.wik@hf.uio.no Brukeradministrasjon, Arkitektur, IT‐tjenester, Brukerstøtte, Utvikling, Internett, Veiledning
Bilde av Helene Wilberg Wilberg, Helene Seksjonssjef +47-22857647 +47-95062371 helene.wilberg@hf.uio.no Kommunikasjon, Strategisk kommunikasjonsrådgivning, Pressekontakt, Samfunnskontakt, Internkommunikasjon, Forskningsformidling.
Bilde av Matthew Williamson Williamson, Matthew Førstelektor +47-22858083 matthew.williamson@ilos.uio.no Britisk litteratur
Bilde av Christopher Ben Wilson Wilson, Christopher Ben Stipendiat c.b.wilson@media.uio.no
Bilde av Atle Libæk Wold Wold, Atle Libæk Førsteamanuensis +47-22858350 a.l.wold@ilos.uio.no
Woldsnes, Anne-Kathrine Stipendiat +47-22844903 a.k.woldsnes@ilos.uio.no
Bilde av Elisabetta Cassina Wolff Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47-22858251 +47-48188068 e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne europeisk historie, Italia, fascisme, Idéhistorie, Renessanse
Bilde av Morgaine Theresa Wood Wood, Morgaine Theresa Stipendiat +47-22858103 m.t.wood@ikos.uio.no
Bilde av Dagfinn Worren Worren, Dagfinn Professor emeritus +47 41 02 32 19 dagfinn.worren@iln.uio.no Nordisk språkvitskap, Leksikografi, Målførekunnskap, Nynorsk
Bilde av Liyang Xia Xia, Liyang Førsteamanuensis +47-22858678 liyang.xia@ibsen.uio.no Kina, Kjønnsforskning, Digital humaniora, Oversettelsesstudier, Resepsjon, Ibsen, Teatervitenskap
Bilde av Julianne Q. M. Yang Yang, Julianne Q. M. Gjennomføringsstipendiat julianne.yang@iln.uio.no Skandinavisk film, Film, ScanGuilt, Populærkultur, Filmvitenskap, Reality TV
Bilde av Sara Rundgren Yazdani Yazdani, Sara Rundgren Universitetslektor +47-22850406 41382375 +47 41382375 s.r.yazdani@media.uio.no Medieestetikk, Samtidskunst, Avantgarde, Kunst og teknologi, Media Archaeology
Yermakova, Yelena Stipendiat yelena.yermakova@ifikk.uio.no Filosofi, Politisk filosofi, Antarktis
Bilde av Kjell Magne Yri Yri, Kjell Magne Professor emeritus k.m.yri@iln.uio.no Lingvistikk
Bilde av Espen Ytreberg Ytreberg, Espen Professor +47-22850421 +47-90641319 espen.ytreberg@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Populærkultur, Medienes organisasjoner, Mediehistorie, Medie- og kommunikasjonsteori, Film TV og radio
Bilde av Tanya Zaharchenko Zaharchenko, Tanya Gjesteforsker +47 228 55602 tanyaz@ilos.uio.no Ukraine, Area Studies, Borders, Contemporary Literature, Cultural Studies, East European Studies, Russia, National identity
Bilde av Nina Zandjani Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Oversettelsestudier, Tysk, Tysk litteratur, Midtøsten
Bilde av Zehad Sabry Mohamed Zehad Zehad, Zehad Sabry Mohamed Universitetslektor +47-22854429 +47 93008303 z.s.m.zehad@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Bilde av Hans T. Zeiner-Henriksen Zeiner-Henriksen, Hans T. Førsteamanuensis +47 22 85 48 57 +47 480 59 723 h.t.zeiner-henriksen@imv.uio.no Nyere musikkhistorie, Musikkproduksjon, Musikk og emosjoner, Populærmusikk, Rytmeforskning, Musikkvitenskap
Bilde av Agata Zelechowska Zelechowska, Agata Stipendiat agata.zelechowska@imv.uio.no Audio Perception, Micromotion, Music and Movement, Music and nature, Music Cognition, Music Psychology, Psychoacoustics, Rhythm and Groove
Bilde av Claus Peter Zoller Zoller, Claus Peter Professor +47-22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer
Bilde av Ragnhild Johnsrud Zorgati Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Zuiderveen Borgesius, Leonoor Elisabeth Stipendiat +47-22856556 l.e.z.borgesius@ikos.uio.no
Bilde av Knut Ødegård Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur
Bilde av John Ødemark Ødemark, John Førsteamanuensis +47-22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne
Bilde av Aksel Øijord Øijord, Aksel Universitetslektor +47-22854108 aksel.oijord@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av Olav Gjertsen Ørum Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Arabisk, Hebraisk, Semittisk, Judeoarabisk, Sosiolingvistikk, Islam, Midtøsten, Egypt, SIMS
Østby, Kathrine Asla Førsteamanuensis +47-22856140 k.a.ostby@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Fransk fonetikk og fonologi, Franske dialekter, Sosiolingvistikk, Språkvitenskap, Fransk lingvistikk
Bilde av Kim Johansen Østby Østby, Kim Johansen Førstelektor +47-22850464 +4799501298 k.j.ostby@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Dataspill, Populærkultur, Medieestetikk, Tekstanalyse, Kjønn og seksualitet
Bilde av Inger Østenstad Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturvitenskap, Litteratur
Bilde av Tor Ivar Østmoe Østmoe, Tor Ivar Førstekonsulent +47-22855524 t.i.ostmoe@ifikk.uio.no Studieadministrasjon, Filosofi, Kunsthistorie
Bilde av Giorgia D'Aprile Østvær Østvær, Giorgia D'Aprile Stipendiat +47-22856852 g.d.ostvar@ilos.uio.no
Bilde av Kari Øverby Øverby, Kari +47-22858159 kari.overby@hf.uio.no Nettrådgiver, Kommunikasjon, Nettpublisering, Forskningsformidling
Bilde av Hilde Øvreness Øvreness, Hilde Stipendiat hilde.ovreness@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Litteratur og litteraturvitenskap