English version of this page

Personer - Side 10

Søk etter ansatte og studenter ved HF

Kontakt HF

Personer 901 - 1 000 av 1 037
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Marcus Jacobus Teeuwen Teeuwen, Marcus Jacobus Professor +47 22856761 m.j.teeuwen@ikos.uio.no Japan, Japansk, Buddhisme, Shintoisme
Bilde av Even Teistung Teistung, Even Stipendiat +47 95430457 even.teistung@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Tysk litteratur, Historie, Grenser, Hjemløshet, Identitet, Kritikk, Litteraturkritikk, Tidsskrifter
Bilde av Eirik Tengesdal Tengesdal, Eirik Stipendiat +47 40555711 eirik.tengesdal@iln.uio.no Nordisk språkvitenskap, Lingvistikk, Korpus, Dialekter, Blikksporing, Klinisk lingvistikk, Språktilegnelse
Bilde av Jacob Thaisen Thaisen, Jacob Førsteamanuensis +47 22845882 jacob.thaisen@ilos.uio.no Engelsk, Engelsk språk, Språkhistorie, Skriftsystem, Dialektologi, Sosiolingvistikk, Håndskriftskultur, Datalingvistikk, Middelalderen
Bilde av Rolf Theil Theil, Rolf Professor emeritus 95125154 rolf.theil@iln.uio.no Lingvistikk, afrikansk lingvistikk
Bilde av Ane Theimann Theimann, Ane Stipendiat ane.theimann@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Barns språktilegnelse, Flerspråklighet, Blikksporing, Psykolingvistikk, Språkprosessering
Bilde av Aida Leistad Thomassen Thomassen, Aida Leistad Universitetslektor +47 22854289 a.l.thomassen@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Norsk som andresprk, Fonetikk og fonologi, Andrespråkstilegnelse
Bilde av Berit Synnøve Thorbjørnsrud Thorbjørnsrud, Berit Synnøve 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Midtøsten, Kristne, Kjønn og religion
Bilde av Liv Emma Thorsen Thorsen, Liv Emma Professor emerita l.e.thorsen@ikos.uio.no Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Museer og museologi
Bilde av Signe Ingjerd Thorstad Thorstad, Signe Ingjerd Rådgiver +47 228 44466 s.i.thorstad@hf.uio.no Fusk, eksamen, Si fra-systemet, Studieadministrasjon
Bilde av Johanna-Pauline Thöne Thöne, Johanna-Pauline Stipendiat +47 45390103 j.p.thone@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Musikkanalyse, Middelalderstudier, Filologi
Bilde av Aleksander  Tidemann Tidemann, Aleksander Avdelingsingeniør og Lektor +47 93453901 aleksander.tidemann@imv.uio.no Ingeniør, Rom, Studio, Lab, Spesialutstyr, Infrastruktur, IT, Teknologi, Media
Bilde av Vladimir Tikhonov Tikhonov, Vladimir Professor +47 22857118 vladimir.tikhonov@ikos.uio.no Korea, Koreansk, Religion og politikk, Buddhisme
Bilde av Torstein Theodor Tollefsen Tollefsen, Torstein Theodor Professor +47 22857548 t.t.tollefsen@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil.
Bilde av May Maria Tollerud Tollerud, May Maria Studieleder +47-22 85 49 05 +47-45 50 30 50 m.m.tollerud@iln.uio.no Studieadministrasjon, Internasjonalisering, Studiekvalitet
Bilde av James R. Tomlinson Tomlinson, James R. Doktorstipendiat +47 95142572 j.r.tomlinson@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Musikkteori, Middelalderstudier, Paleografi, Liturgi, Kunsthistorie
Bilde av Ingvild Tomren Tomren, Ingvild Stipendiat +47 91863021 ingvild.tomren@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Egypt, Populærkultur, Populærmusikk
Bilde av Annely Tomson Tomson, Annely Universitetslektor +47 22859198 annely.tomson@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Norsk som andrespråk, Andrespråkstilegnelse, Innlærerkorpus, Nettkurs, Språkpedagogikk
Bilde av Ingebjørg Tonne Tonne, Ingebjørg Professor, Nestleder ved MultiLing 22856766 ingebjorg.tonne@iln.uio.no Grammatikk, Kontrastiv lingvistikk, Norsk som andrespråk, Språkvitenskap, Norsk språk, Tospråklighet, Literacy, Flerspråklighet
Topal, Alp Eren Forsker +47 22844512 a.e.topal@ikos.uio.no
Torbjørnsen, Oda Forsker oda.torbjornsen@ibsen.uio.no Ibsen, IbsenStage, Nordisk litteratur
Bilde av Linn Astrid Blix Torget Torget, Linn Astrid Blix Seniorkonsulent l.a.b.torget@iln.uio.no Studieveiledning, Studieadministrasjon, lingvistikk, Flerspråklighet
Bilde av Arne Torp Torp, Arne 99308790 arne.torp@iln.uio.no Nordisk språk, Norskfaget, Norsk språk, Språkvitenskap, Sosiolingvistikk, Språkhistorie, Skandinaviske dialektar
Bilde av Ingvild Torsen Torsen, Ingvild Førsteamanuensis +47 22857850 ingvild.torsen@ifikk.uio.no Filosofi, Kontinental filosofi, Estetikk, Fenomenologi, Feministisk filosofi
Bilde av Bjørg Tosterud Tosterud, Bjørg bjorg.tosterud@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin
Bilde av Agnes Mihálykó Tothne Tothne, Agnes Mihálykó Postdoktor a.m.tothne@ifikk.uio.no Papyrologi, Liturgy, Klassiske språk, Kristendom
Bilde av Hanne Amanda Trangerud Trangerud, Hanne Amanda Stipendiat h.a.trangerud@ikos.uio.no Religion, Religionsvitenskap, Religionshistorie, USA, Vaksineskepsis, Evangelicals, Kristendom
Trasmundi, Sarah Bro Forsker s.b.trasmundi@ilos.uio.no
Bilde av Franco Trivigno Trivigno, Franco Professor +47 22844443 +47-22844443 franco.trivigno@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken, Etikk og moral
Bilde av Dag Henrik Tuastad Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47 22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Bilde av Øystein Tvede Tvede, Øystein Førstelektor 92248979 oystein.tvede@iln.uio.no
Bilde av Marta Alvhild Mboka Tveit Tveit, Marta Alvhild Mboka Stipendiat +47 22844589 m.a.m.tveit@ikos.uio.no miljøhumaniora, Environmental Humanities, Science Fiction
Bilde av Veronica Dahlby Tveitan Tveitan, Veronica Dahlby Fullmektig v.d.tveitan@ilos.uio.no
Tøllefsen, Julie Bårdsen Rådgiver +47 22854033 +47 45476403 j.b.tollefsen@hf.uio.no Personaladministrasjon, personalrådgivning
Bilde av Jon Carlstedt Tønnessen Tønnessen, Jon Carlstedt Rådgiver +47 980 63 637 joncto@uio.no Digital humaniora, Digital kultur, Digitalisering, Metode, Historie, Teknologihistorie, Kunnskapshistorie, Mixed-Method Approach
Bilde av Johan Laurits Tønnesson Tønnesson, Johan Laurits Professor +47 22856986 +47 93295368 +4793295368 j.l.tonnesson@iln.uio.no Nordisk språk, Retorikk, Sakprosa, Tekstvitenskap, Klarspråk
Bilde av Carina Bjerk Tørud Tørud, Carina Bjerk Rådgiver +47 22858223 c.b.torud@ikos.uio.no Forskningsadministrasjon, Forskningsrådet, Forskningsstøtte
Bilde av Emel Türker-Van der Heiden Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor +47 22857735 e.t.van.der.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Bilde av Gunnhild Ulfsrud Ulfsrud, Gunnhild Rådgiver +47 22856818 gunnhild.ulfsrud@iln.uio.no Stedfortreder studieleder, Studieadministrasjon
Ullern, Lin Malin Kontorsjef +47 22840347 l.m.ullern@iakh.uio.no
Bilde av Jan Halvor Undlien Undlien, Jan Halvor Administrativ leder +47-22856747 +47-99425905 j.h.undlien@iln.uio.no Årsplan, Årsrapport, Personalledelse, Økonomistyring
Bilde av Tone Sundt Urstad Urstad, Tone Sundt Professor em. t.s.urstad@ilos.uio.no
Bilde av Maria Utheim Utheim, Maria Universitetslektor +47 22850413 maria.utheim@media.uio.no Journalistikk, Presseetikk, Pressehistorie, Kjønn og kvinneperspektiver
Bilde av Bjørn Olav Utvik Utvik, Bjørn Olav Professor +47 22856808 +47 97133256 b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, politisk samtidshistorie, islamisme, religion og politikk, Egypt, Iran, Gulfen, SIMS
Bilde av Geir Uvsløkk Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47 22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Fransk litteratur, Fransk områdekunnskap, Frankrike, Moderne fransk litteratur, Moderne fransk filosofi, 1900-tallet, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Grenseoverskridelse, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse, Oversettelsesstudier, Minnestudier, Litteraturteori
Bilde av Anders Vaa Vaa, Anders Førstelektor anders.vaa@iln.uio.no Lingvistikk, Språkdokumentasjon, Stillehavsspråk, Språktypologi, Språk, Språkendring
Bilde av Ingvild Badhwar Valen-Sendstad Valen-Sendstad, Ingvild Badhwar Stipendiat +47 22844279 94018801 i.b.valen-sendstad@iln.uio.no Flerspråklighet, språkpolitikk, Kjønn og kvinneperspektiver, Literacy, Ethnography, Migration, Health
Bilde av Peder Valle Valle, Peder Stipendiat +4799389634 peder.valle@ifikk.uio.no Designhistorie, Kunsthistorie, Design og arkitektur, Modernisme, Industrial Design, Materiell kultur, Kulturhistorie, Kulturarv
Valtyrson, Linda Elin Seniorrådgiver +47 22858827 l.e.valtyrson@hf.uio.no
Bilde av Raf Van Rooy Van Rooy, Raf Postdoktor r.van.rooy@ifikk.uio.no Klassiske språk, Idehistorie, Resepsjonsstudier
Bilde av Arne Vatn Vatn, Arne Seniorkonsulent +47 22844291 arne.vatn@hf.uio.no Kommunikasjon, Nettpublisering
Bilde av Eirik Vatnøy Vatnøy, Eirik Førsteamanuensis 41407964 eirik.vatnoy@iln.uio.no Retorikk, Diskursanalyse, Sakprosa, Politisk kommunikasjon, Nye Medier, Tekstvitenskap, Tekstanalyse
Vatsend, Kyrre Rådgiver +47 228 55980 kyrre.vatsend@hf.uio.no
Bilde av Ruth E Vatvedt Fjeld Vatvedt Fjeld, Ruth E Professor emerita +47-22854385 +47-90564594 r.e.v.fjeld@iln.uio.no Leksikografi, Nordisk språk, Norsk språk, Kvinnespråk, Banning
Bilde av Mons Andreas Finne Vedøy Vedøy, Mons Andreas Finne Studieleder +47-22844735 m.a.f.vedoy@ilos.uio.no studieleder, lederteam ILOS
Bilde av Francesco Venturi Venturi, Francesco Professor +47 22845950 francesco.venturi@ilos.uio.no Italiensk, Italiensk litteratur, Italia, Renessanse, Tidlig moderne litteratur, Moderne litteratur, Samtidslitteratur, Eksegese, Arkiv, Tekstkritikk
Bilde av Timotheus Vermeulen Vermeulen, Timotheus Professor 22850416 timotheus.vermeulen@media.uio.no Medier og kommunikasjon, TV, Film og filmteori, Estetisk teori, Kulturteori
Bilde av Stijn Vervaet Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet
Vestli, Adrienne Førstekonsulent +47 22856933 adrienne.vestli@ilos.uio.no Eksamen, Studieadministrasjon, Engelsk språk, English language, English linguistics
Bilde av Arne Johan Vetlesen Vetlesen, Arne Johan Professor +47 22857754 a.j.vetlesen@ifikk.uio.no Filosofi, Etikk og moralfilosofi, Anvendt etikk, Sosialfilosofi, Politisk filosofi, Rettsfilosofi, Miljøetikk, Miljøfilosofi, Kontinentalfilosofi, Erkjennelsesteori, Metafysikk, Kosmologi
Videsjorden, Silje Karina Scott Førstekonsulent +47 22854462 s.k.s.videsjorden@hf.uio.no
Bilde av Vibeke Maria Viestad Viestad, Vibeke Maria Postdoktor +47 22841904 v.m.viestad@iakh.uio.no Arkeologi, Klesdrakt, Bergkunst, Jeger- og sankere, Museumssamlinger, Kunnskapsproduksjon, Arkeologi i sørlige Afrika
Vigrestad, Tone Universitetslektor tone.vigrestad@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Andrespråkslæring og -undervisning, andrespråksforskning, andrespråksortografi, uttale i et andrespråksperspektiv, Kontrastiv grammatikk
Bilde av Hanne Hagtvedt Vik Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22845847 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Vikesdal, Sara Kasin Førstelektor s.k.vikesdal@ifikk.uio.no
Bilde av Lars Sigurdsson Vikør Vikør, Lars Sigurdsson professor emeritus +47 41 52 68 36 l.s.vikor@iln.uio.no Norsk språk, Nordgermanske språk, Nynorsk, Leksikografi, Språkhistorie, Språkplanlegging, Indonesisk
Bilde av Aron Sascha Morris Vinegar Vinegar, Aron Sascha Morris Professor +47 22857178 a.s.m.vinegar@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Visuell kultur, Estetikk, Kunstfilosofi, Modernisme, Postmodernisme, Kunstteori, Design og arkitektur, Fotografihistorie, Kunsthistorieforeleser
Vinje, Finn-Erik Professor emeritus +47 22856764 Privat +47 67121113 Mobil +47 91384098 913 84 098 f.e.vinje@iln.uio.no Norsk språk
Bilde av Eline Visser Visser, Eline Gjesteforsker eline.visser@iln.uio.no Lingvistikk, Språkvitenskap, Språkdokumentasjon, Språktypologi, Austronesiske språk, Papuanske språk, Syntaks, Grammatikk
Bilde av Øystein Krogh Visted Visted, Øystein Krogh Førstelektor +47 22859166 o.k.visted@ikos.uio.no Kinesisk, Kina
Bilde av Kari Vogt Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Koptisk religion, Kjønn og religion, Religionshistorie, Islam, SIMS
Bilde av Tonje Vold Vold, Tonje Professor +47 92 23 32 36 tonje.vold@iln.uio.no Litteraturformidling, Postkolonialisme, Rasisme, Feminisme, Samtidslitteratur, Nordisk litteratur, Afrikansk litteratur, barne- og ungdomslitteratur
Bilde av Arvid O. Vollsnes Vollsnes, Arvid O. Professor emeritus +47-22854760 arvid.vollsnes@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkhistorie, Edisjon, Musikkarv
Bilde av Anja Vranic Vranic, Anja Stipendiat 41499192 anja.vranic@media.uio.no Kjønn, Kjønnsroller, Identitet, Iscenesettelse, Feministiske teorier, Postfeministiske teorier, Politisk kommunikasjon, Retorikk, Medier og kommunikasjon, Minoriteter, Demokrati, Makt, Troverdighet, Tillit
Bilde av Mai Ha Vu Vu, Mai Ha Postdoktor m.h.vu@iln.uio.no Lingvistikk, Syntaks
Bilde av Jonna Vuoskoski Vuoskoski, Jonna Førsteamanuensis +47 22854759 j.k.vuoskoski@imv.uio.no Musikkognisjon, Musikkpsykologi
Bilde av Pasi Väliaho Väliaho, Pasi Professor +47 22845503 pasi.valiaho@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Kunsthistorieforeleser
Bilde av Hilde Henriksen Waage Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Moderne historie, Internasjonal historie
Bilde av Kanyu Wang Wang, Kanyu Stipendiat kanyu.wang@ikos.uio.no
Bilde av Ewa Wapinska Wapinska, Ewa Universitetslektor +47 22844036 ewa.wapinska@iln.uio.no Norsk for internasjonale studenter, Flerspråklighet, Kontrastiv grammatikk, Sosiolingvistikk, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, CEFR
Bilde av Åshild Watne Watne, Åshild Dosent +47 22 85 40 62 +47 95998336 ashild.watne@imv.uio.no Hørelære, Gehørtrening, Musikkteori, Absolutt gehør, Intonasjon, Komponering, Salmer, Musikk for barn
Bilde av Sebastian Watzl Watzl, Sebastian Førsteamanuensis +47 22841672 sebastian.watzl@ifikk.uio.no Filosofi
Bilde av Andrea Dale Wefring Wefring, Andrea Dale Seniorkonsulent +47 22856939 a.d.wefring@hf.uio.no Ph.d., Forskningsadministrasjon
Bilde av Hans Weisethaunet Weisethaunet, Hans Professor +47 22854787 hans.weisethaunet@imv.uio.no Musikkvitenskap, Musikkantropologi, Musikksosiologi, Populærmusikk, Musikkhistorie, Musikkjournalistikkk, Ethnomusicology, Jazz, Medier og musikk, Samfunn og musikk
Bilde av Cecilie Weiss-Andersen Weiss-Andersen, Cecilie Stipendiat +47 22856778 cecilie.weiss-andersen@ilos.uio.no Den nordiske modellen, Fransk, Journalistikk
Bilde av Koen Wellens Wellens, Koen Førsteamanuensis +47 22856790 + 47 90512313 koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, Samfunn og politikk, Etnisitet, Religion og politikk, Religionsvitenskap
Bilde av Eirik Welo Welo, Eirik Førstelektor +47 22856765 eirik.welo@hf.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin
Bilde av Marit Werenskiold Werenskiold, Marit marit.werenskiold@ifikk.uio.no Kunsthistorie
Bilde av Else Werring Werring, Else Stipendiat +47 22856164 else.werring@ilos.uio.no Engelskspråklig litteratur, Tid, Feministisk teori, Litteraturteori, Selvbiografier, Biblioterapi, Kjønn og litteratur.
Bilde av Mari Wærner Wesenberg Wesenberg, Mari Wærner Stipendiat +47 22857694 m.w.wesenberg@ilos.uio.no Spansk språk, Fremmedspråkstilegnelse, Andrespråkstilegnelse, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, Engelsk språk
Bilde av Anne Cathrine Wesnes Wesnes, Anne Cathrine Administrativ leder RITMO (permisjon) +47 22 85 44 89 +47 920 456 19 a.c.wesnes@imv.uio.no Sentre for fremragende forskning (SFF), Administrativ ledelse, Forskningssamarbeid, Forskningsadministrasjon
Bilde av Michelle Jennifer White White, Michelle Jennifer Postdoktor m.j.white@iln.uio.no
Bilde av Anne Grethe Wichstrøm Wichstrøm, Anne Grethe 95229520 a.g.wichstrom@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Middelalder, Modernisme, Kunst og kjønn
Widmer, Elisabeth Postdoktor elisabeth.widmer@ifikk.uio.no
Bilde av Else Ingeborg Wiestad Wiestad, Else Ingeborg Professor emeritus - Filosofi +47 22 46 21 07 e.i.wiestad@ifikk.uio.no Erkjennelsesteori, Filosofihistorie, Kvinne- og kjønnsteori, pedagogisk filosofi, steds- og kroppsfenomenologi
Bilde av Einar Wigen Wigen, Einar Førsteamanuensis +47 22858239 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, medisinsk historie
Bilde av Klaus Wik Wik, Klaus Overingeniør +47 22858268 klaus.wik@hf.uio.no Brukeradministrasjon, Arkitektur, IT‐tjenester, Brukerstøtte, Utvikling, Internett, Veiledning
Bilde av Helene Wilberg Wilberg, Helene Seniorrådgiver +47 22857647 helene.wilberg@hf.uio.no Kommunikasjon, Strategisk kommunikasjonsrådgivning, Samfunnskontakt
Bilde av Kim Wilkins Wilkins, Kim Postdoktor kim.wilkins@media.uio.no
Bilde av Keith A. Wilson Wilson, Keith A. Postdoktor keith.wilson@ifikk.uio.no Filosofi, Bevissthetsfilosofi, Perception, Representasjon, Epistemologi, Metafysikk